Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Aktualności

Uprzejmie informujemy, że ze względu na planowaną przerwę inwentaryzacyjną oraz okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów. Prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją przedstawiającą harmonogram przyjmowania zleceń w powyższym okresie.  
22.11.2022
CZYTAJ DALEJ
Aliplast od lat wspiera inicjatywy i aktywności na rzecz rozwoju twórczości architektonicznej. Angażujemy się w organizację wspólnych wydarzeń, konferencji i szkoleń.
21.11.2022
CZYTAJ DALEJ
1 listopada w Bukareszcie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Międzynarodowego Forum Architektonicznego SHARE Architects.
02.11.2022
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że ze względu na planowaną przerwę w terminie święta 1 listopada ( wtorek) i 11 listopada ( piątek), firma Aliplast Sp. z o.o. zmienia daty wysyłek towarów.  
12.10.2022
CZYTAJ DALEJ
W sobotę, 8 października odbył się Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej Fundacji Grupy Aliplast. 
10.10.2022
CZYTAJ DALEJ
Aliplast Sp. z o.o.  i  Aliplast Extrusion Sp. z o.o. pełnym sukcesem zakończyły proces auditu nadzoru zintegrowanego systemu zarządzania na zgodność z normą 9001/ 14001/ 45001.  
22.09.2022
CZYTAJ DALEJ
Grupa Corialis nagrodzona złotym medalem przez czołową światową platformę ratingową EcoVadis, zajmującą się oceną działań i praktyki firm z perspektywy społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym zaangażowania ekologicznego.  
16.09.2022
CZYTAJ DALEJ
Aliplast Extrusion zaprasza na targi ALUMINIUM 2022, które odbędą się w dniach 27-29 września 2022 r. w Düsseldorfie. Z przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzania naszego stoiska E45 w HALI 1.
25.08.2022
CZYTAJ DALEJ
Lubelski Festiwal Nauki jest jednym z największych festiwali naukowych w kraju. Głównym celem LFN jest upowszechnianie, promowanie oraz popularyzowanie nauki i badań naukowych w społeczeństwie.    
02.09.2022
CZYTAJ DALEJ
8 października 2022 r. (sobota) w Lublinie, na boisku piłkarskim Fundacji Grupy Aliplast, odbędzie się Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej, a celem jest zebranie funduszy na stypendia sportowe dla dzieci z Ukrainy. To kolejny projekt Fundacji Grupy Aliplast, która tym razem do udziału zaprasza lubelskie firmy i ich piłkarskie reprezentacje.    
18.08.2022
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że ze względu na planowaną przerwę w terminie 15 sierpnia ( poniedziałek), firma Aliplast Sp. z o.o. zmienia daty wysyłek towarów.
03.08.2022
CZYTAJ DALEJ
"Zmierzamy w dobrym kierunku" - 20 - lecie Grupy Aliplast to moment do refleksji, podsumowań działań i planów na przyszłość. Zapraszamy do lektury wywiadu, którego udzielił Jan Kidaj.
20.07.2022
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością prezentujemy nasz nowy produkt - żaluzje fasadowe SunFas. Rozwiązania adaptacyjne, podtynkowe, najwyższa jakość wykonania, szeroka gama kolorystyczna, napędy renomowanych firm – żaluzje fasadowe SunFas to idealne rozwiązanie dla wymagających. Zapoznaj się z pełną ofertą żaluzji fasadowych SunFas -  www.sunfas.pl  
14.06.2022
CZYTAJ DALEJ
14. czerwca w Sarajewie odbędzie się SHARE 2022 - Międzynarodowe Forum Architektury i Inżynierii. Aliplast jest jednym z głównych sponsorów tego wydarzenia. SHARE Sarajewo Forum będzie gościć Architektów z wybitnymi projektami i międzynarodowych Liderów w dziedzinie innowacji i technologii budowlanych. Podejmuje zagadnienia związane z projektowaniem zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju. Poprzez prezentacje i dyskusje architektoniczne SHARE Sarajewo Forum oferuje najświeższe informacje i wiedzę, możliwość profesjonalnego networkingu na najwyższym poziomie.
13.06.2022
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line dotyczące oferty systemów aluminiowych: Nowe rozwiązania w systemie MC Wall Termin: 21. czerwca 2022 (wtorek), godz.10:00, czas trwania: 1 godzina Prowadzący: Rafał Sidor / Dział R&D Aby uczestniczyć w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod linkiem: https://webinar.freshmail.pl/508-107-402 Do uczestnictwa w szkoleniu wymagany jest komputer z zainstalowanym aktualnym oprogramowaniem, głośniki bądź słuchawki oraz stabilne połączenie z Internetem.  
08.06.2022
CZYTAJ DALEJ
W dniu 1 czerwca 2022r. podczas Pikniku Ekologicznego z okazji Dnia Dziecka, odbył się finał akcji Drzewa za Butelki, którą organizowała Grupa Aliplast we współpracy z Lubelską Agencją Ochrony Środowiska, pod patronatem medialnym TVP3 Lublin.
03.06.2022
CZYTAJ DALEJ
28 maja odbyła się 23. edycja Majówki Architektów, organizowanej przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oddział Katowice oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów RP. Firma Aliplast była jednym ze sponsorów tegorocznego wydarzenia.  W tym roku tematem przewodnim imprezy była (od)budowa!, co wiązało się z konkretnym rodzajem obowiązującego stroju – sprawdźcie sami.
02.06.2022
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, że Aliplast Sp. z o.o oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o., zostały docenione i wyróżnione tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w kategorii „Dobry Pracodawca 2022”. Uzyskane wyróżnienia są wyrazem uznania dla polityki firmy opartej na partnerstwie, zaufaniu oraz szacunku dla człowieka. Program Liderzy Społecznej Odpowiedzialności ma za zadanie upowszechnienie w działających na terytorium Polski firmach i instytucjach zasad Odpowiedzialnego Biznesu. Równocześnie ma na celu wskazanie liderów w zakresie realizacji założeń CSR. Program Liderzy Społecznej Odpowiedzialnościorganizowany jest od 15 lat przez redakcje Forum Biznesu i SpolecznieOdpowiedzialni.info.
27.05.2022
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line dotyczące oferty systemów aluminiowych: Nowości w systemie Genesis 75 Prowadzący: Rafał Sidor / Dział R&D Temat: Oferta Aliplast - Nowości w systemie Genesis 75 Termin: 31. maja 2022 (wtorek) godz. 10:00  W programie szkolenia: -Omówienie nowości w systemie  Genesis 75 (ukryte skrzydło, rozwiązania progowe, drzwi panelowe)  Aby uczestniczyć w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod linkiem: https://webinar.freshmail.pl/165-103-931 Do uczestnictwa w szkoleniu wymagany jest komputer z zainstalowanym aktualnym oprogramowaniem, głośniki bądź słuchawki oraz stabilne połączenie z Internetem.
19.05.2022
CZYTAJ DALEJ
Aliplast od lat wspiera inicjatywy i aktywności na rzecz rozwoju twórczości architektonicznej. Angażujemy się w organizację wspólnych wydarzeń, konferencji i szkoleń. To już kolejny rok, w którym jesteśmy sponsorem konkursu architektonicznego NAWW /Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego/. Celem konkursu jest wybranie wyróżniających się dzieł architektonicznych zrealizowanych na terenie województwa Wielkopolskiego w roku poprzedzającym daną edycję konkursu, a następnie przyznanie nagród w następujących kategoriach: użyteczności publicznej, budynek mieszkalny wielorodzinny, dom, wnętrze i przestrzeń wspólna, a także przyznanie nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW. Jak co roku wszystkim Uczestnikom życzymy powodzenia.
16.05.2022
CZYTAJ DALEJ
Dnia 11 maja 2022 r., na terenie firmy Aliplast odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku . Akcja realizowana była wspólnie z naszym Partnerem - firmą Budmar.   
27.04.2022
CZYTAJ DALEJ
29 maja w Parku Ludowym w Lublinie wystartuje bieg "Chęć na Pięć"!  Tegoroczne zawody będą imprezą wyjątkową. Dzięki wsparciu naszej Fundacji Grupy Aliplast bieg będzie wydarzeniem charytatywnym, a cały dochód z opłaty startowej zostanie przekazany na rzecz realizacji programu wspierania Kobiet-uchodźczyń z Ukrainy. Bieg odbędzie się pod nazwą Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy. W ramach pozyskanych środków zostaną zorganizowane: Grupa Wsparcia dla Kobiet - uchodźczyń, której celem będzie wsparcie psychologiczne oraz motywowanie do dalszego działania. Program Rozwoju Kompetencji skierowany do ukraińskich nauczycielek - uchodźczyń zatrudnionych w lubelskich szkołach.  Cel charytatywny jest realizowany w porozumieniu i we współpracy z Lubelskim Stowarzyszaniem Homo Faber oraz Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie.   Oprócz biegu głównego w ramach wydarzenia odbędą się: biegi dziecięce i młodzieżowe Przez Metry Po Kilometry zawody Nordic Walking na dystansie 5 km zawody rolkowe na dystansie 5 km.  Zapisy na bieg główny oraz na wydarzenia towarzyszące wystartują już dziś (5.05) o godzinie 18:00, na stronie https://www.maraton.lublin.eu/  Biegniemy dla Ukrainy!
05.05.2022
CZYTAJ DALEJ
Serdecznie zapraszamy na 14. Westival Architektury. W tym roku odbędzie się on w dniach 11-15 maja,  jak zawsze w Szczecinie, pod hasłem „Przyszłość polskiej architektury, na którą czekam”. Tegoroczny Westival jest dla nas o tyle ważny, że mamy okazje znaleźć się w gronie Partnerów wydarzenia. Szczeciński Westival to jedna z dłużej istniejących imprez architektonicznych w kraju. Tegoroczna edycja PRZYSZŁOŚĆ POLSKIEJ ARCHITEKTURY, NA KTÓRĄ CZEKAM to już czternasta odsłona wydarzenia organizowanego przez szczeciński oddział SARP, na które składają się dyskusje, wykłady i wystawy.   Więcej informacji o samej imprezie znajdziecie na: https://westival.pl/   Serdecznie zapraszamy!  
06.05.2022
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line: Aluminiowe rolety zewnętrzne w ofercie Aliplast. Szkolenie odbędzie się w nowym terminie 05.05.2022r. (czwartek) godz. 10:00, czas trwania: 1 godzina. Prowadzący szkolenie: Michał Ozon / Kierownik Działu Systemów Osłonowych.
25.04.2022
CZYTAJ DALEJ
Dzisiaj, 22. kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To okazja do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania problemów, które wiążą się ze zmianą klimatu. Nasza firma aktywnie angażuje się w poszukiwanie i wdrażanie „eko” rozwiązań, zarówno na poziomie projektowym, jak i produkcyjnym. Zdajemy sobie sprawę, jak potrzebne są wspólne i zrównoważone działania dla ochrony i oszczędności zasobów naturalnych, dbałości o środowisko i przyszłość naszej planety. Jako firma staramy się promować i uczyć proekologicznych postawy. W ramach Dnia Ziemi podejmujemy różne inicjatywy m.in.:
22.04.2022
CZYTAJ DALEJ
Przede wszystkim - zrozumienie i otwartość - zapraszamy do lektury wywiadu, którego udzielił Jan Kidaj, Prezes Zarządu Aliplast o społecznej odpowiedzialności biznesu, o dobrych warunkach pracy, zaangażowaniu w pomoc Ukrainie i powstaniu Fundacji Grupy Aliplast:   https://kapitalpolski.pl/jan-kidaj-przede-wszystkim.../
15.04.2022
CZYTAJ DALEJ
"Firma Aliplast działa już od dwudziestu lat. Kluczem do sukcesu okazały się wiedza, odwaga i rzetelna praca. Gruntowna znajomość rynku i dostrzeganie możliwości rozwoju to zasługa Prezesa firmy Jana Kidaja, który stworzył ją i rozbudował, otwierając przed Aliplastem nie tylko rynki polskie, ale i europejskie. Jednak wielki biznes nie pochłonął go całkowicie. Korzystając z dobrej kondycji przedsiębiorstwa, stara się zadbać o pracowników, zarówno w zakładzie, jak i poza nim, jednocześnie integrując lokalną społeczność. Wie, że praca wykonywana w przyjaznym środowisku przekłada się na powodzenie firmy.   Z Janem Kidajem, Prezesem firmy Aliplast, rozmawiał Piotr Nowacki, LIFE. Zapraszamy do lektury.    https://lajf.info/perspektywy-i-odpowiedzialnosc-w.../
15.04.2022
CZYTAJ DALEJ
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy miłych spotkań w gronie rodzinnym oraz radosnego, wiosennego nastroju! Niech ten czas przepełniony będzie wiarą, nadzieją i miłością. Wesołego Alleluja!    
15.04.2022
CZYTAJ DALEJ
Dążenie Grupy Aliplast do zrównoważonego rozwoju jest umocowane nie tylko w strategii, ale przede wszystkim w realnych działaniach. Firma Aliplast korzysta z oferty NATURALNIE, ŻE ENERGIA - co oznacza, że zakupiona energia elektryczna na rok 2024 i 2025, pozyskiwana jest w 100% z odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu działaniu Grupa Aliplast otrzyma najwyższy level w procesie recertyfikacji Cradle to Cradle i osiągnie poziom Platinum!!! „Naturalnie, że energia” to odpowiedź na potrzeby firm, coraz częściej zwracających uwagę na to, skąd pochodzą produkty i surowce, które wykorzystują w swojej codziennej pracy. Dla naszej firmy rozwiązania proekologiczne są priorytetem. Działamy tu i teraz, ale zawsze myślimy o przyszłości!
09.04.2022
CZYTAJ DALEJ
Powołanie Grupy Aliplast 29. marca br., w siedzibie Grupy Aliplast  (Aliplast Sp. z o.o. i  Aliplast Extrusion Sp. z o.o.), w Lublinie zostały podpisane dokumenty powołujące Fundację Grupy Aliplast.
08.04.2022
CZYTAJ DALEJ
Od kilku dni wszyscy żyjemy w trudnej rzeczywistości, z poczuciem nieodwracalnych zmian, które właśnie dotknęły świat. Nie chcemy i nie możemy pozostać obojętni na potrzebujących. Zarząd Grupy Aliplast podjął działania zmierzające do przekazaniu wsparcia finansowego na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wspieramy też inicjatywy naszych Pracowników, których celem jest pomoc obywatelom Ukrainy. Jednoczymy się w tym trudnym czasie ze wszystkimi obywatelami Ukrainy: naszymi pracownikami i ich rodzinami, z pracownikami naszych Klientów i dostawców. Bądźmy solidarni z Ukrainą i jej obywatelami!
01.03.2022
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, że działająca w ramach Grupy Aliplast spółka Aliplast Extrusion uruchamia kolejną czwartą prasę do produkcji  profili aluminiowych. Aliplast Extrusion dysponuje łącznie 4 prasami: dwoma prasami Tecalex o nacisku 2200T i 2800T, oraz dwoma liniami OMAV o nacisku 2400T. Najnowsza linia- to prasa 8 calowa o nacisku 2400 T.
24.02.2022
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, że do Grupy Corialis dołączyła firma Centroalum z siedzibą w Hiszpanii. Firma Centroalum od 30 lat projektuje i wytwarza aluminiowe systemy stolarki okienno- drzwiowej. To kolejny krok dynamicznego rozwoju Grupy Corialis, której częścią są Aliplast Sp. z o.o. i Aliplast Extrusion. Grupa Corialis jest liderem w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie systemów aluminiowych.  Sukces Grupy Corialis tworzą doświadczone zespoły oraz innowacyjne parki technologiczne, które znajdują się w Belgii, Francji, Polsce, Wielkiej Brytanii i Portugalii.
10.02.2022
CZYTAJ DALEJ
Miło nam poinformować, że firma Aliplast dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Prowadzenie działalności biznesowej w zgodzie ze środowiskiem i z troską o naturalne otoczenie człowieka to jeden z priorytetów firmy Aliplast. Nasze cele chcemy realizować we współpracy z organizacjami o podobnych przekonaniach, dlatego dołączyliśmy do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council).
01.02.2022
CZYTAJ DALEJ
W województwie lubelskim w gronie firm wyróżnionych tytułem "Diament Forbesa" znalazła się firma Aliplast Sp. z o.o., która zajęła 4. miejsce wśród firm z przychodami pow 250 mln zł. Raport Diamenty Forbesa 2022 został opracowany przez redakcję magazynu „Forbes” oraz firmę Dun & Bradstreet Poland.  Jest to 14 edycja rankingu firm, które w ciągu trzech ostatnich lat najszybciej zwiększały swoją wartość.  To nobilitujące wyróżnienie dla naszej firmy, ponieważ w tym roku na liście znalazły się wyłącznie przedsiębiorstwa z 15-proc i większym wzrostem wartości na przestrzeni ostatnich trzech lat! Tytuł Diamentu Forbesa potwierdza pozycję firmy Aliplast w gronie najlepszych przedsiębiorstw na polskim rynku, kształtujących wizerunek nie tylko w naszej branży, ale polską gospodarkę. Z pewnością, takie wyróżnienie motywuje nas do dalszych wysiłków i wyznaczania sobie kolejnych ambitnych celów. 
28.01.2022
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż zaktualizowany katalog techniczny systemu Genesis 75 jest dostępny w strefie plików po zalogowaniu.
26.01.2022
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast po raz kolejny została partnerem organizacji wykładów w ramach cyklu Mistrzowie Architektury w 2022 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się 27 stycznia 2022 roku, a jej gościem będzie Jörg Leeser, pracownik niemieckiej firmy BeL, która projektuje eksperymentalne, socjalne osiedla mieszkaniowe, a w ich budowie uczestniczy cała lokalna społeczność.  „Mistrzowie Architektury” to cykliczna seria wykładów o szczególnej randze w Polsce, organizowana przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Spotkania w ramach tego cyklu prowadzone są od osiemnastu lat przez wybitnych architektów z całego świata,, w tym laureatów Nagrody Pritzker'a oraz nagrody im. Mies'a van der Rohe. Ich celem jest szerzenie aktualnych trendów w architekturze, upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań i nietuzinkowego sposobu projektowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!
21.01.2022
CZYTAJ DALEJ
 Z przyjemnością informujemy, że certyfikat Qualideco (numer licencji PL-001) dla Aliplast Sp.z o.o. został przedłużony na 2022 rok. Jest to potwierdzenie, iż cały proces lakierowania i dekorowania proszkowego w Aliplast wykonywany jest zgodnie ze ścisłymi wytycznymi światowych norm, gwarantując najwyższą możliwą jakość oferowanych produktów.  
10.01.2022
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż od dnia 24 stycznia 2022 roku Spółka Aliplast planuje wprowadzenie zmian do dotychczasowego cennika.  
30.12.2021
CZYTAJ DALEJ
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy zdrowych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym. Zarząd i Pracownicy Grupy Aliplast
23.12.2021
CZYTAJ DALEJ
Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, to szczególny czas, gdy częściej myślimy o potrzebujących. W Grupie Aliplast cieszymy się, gdy możemy mądrze pomagać- z pozytywnym efektem i niekoniecznie w blasku fleszy. Pomagamy i chcemy inspirować do pomagania, o szczegółach naszych działań możecie Państwo przeczytać na naszej stronie w zakładce Odpowiedzialny Biznes
10.12.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że ze względu na planowaną przerwę inwentaryzacyjną oraz okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów. Prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją przedstawiającą harmonogram przyjmowania zleceń w powyższym okresie.  
24.11.2021
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line dotyczące oferty systemów przeciwpożarowych Aliplast,  wprowadzenie wyrobów do obrotu oraz omówienie tematu drzwi na drogach ewakuacyjnych.      
29.10.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na święta listopadowe firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
18.10.2021
CZYTAJ DALEJ
Przez ostanie trzy dni mieliśmy przyjemność gościć zespół sprzedawców firmy IGP w ramach projektu POWDER IGP ON TOUR .  Cel projektu IGP to lepsze poznanie firm specjalizujących się w wykonywaniu powłok proszkowych oraz przedstawienie oferty. Tematyka prowadzonych warsztatów była bardzo szeroka  i dedykowana konkretnym grupom szkoleniowym. Obejmowała m.in. technologię wykonywania powłok, wymogi jakościowe, innowacje oraz nowości produktowe IGP.  Szkolenia, zarówno pod względem organizacyjnym,  jak i merytorycznym były przygotowane bardzo profesjonalnie. Objęło ponad 200 pracowników Grupy Aliplast. Firmie IGP gratulujemy pomysłu i dziękujemy za możliwość udziału w POWDER IGP ON TOUR
17.09.2021
CZYTAJ DALEJ
Aliplast Extrusion wraz z firmami Extral, Final, Granges Konin, Grupa Kęty oraz Hydro Extrusion Poland - czołowymi firmy działającymi w polskiej branży aluminium udało się powołać do życia stowarzyszenie, którego celem jest promocja zastosowania aluminium we wszystkich możliwych aplikacjach. Polskie Stowarzyszenie Aluminium ma ambicję skupiać wokół siebie całą krajową branżę aluminium, zarówno producentów wyrobów płaskich, długich, aluminium odlewniczego oraz pozostałego asortymentu aluminiowego. Stowarzyszenie będzie gromadzić także firmy i inne podmioty reprezentujące szeroko rozumiane otoczenie biznesowe (np. firmy handlowe, dostawcy produktów i usług dla branży aluminium, odbiorcy końcowi, środowisko naukowo-akademickie etc.).  Utworzenie silnej organizacji branżowej to kolejny etap rozwoju rodzimego sektora aluminium, który już dziś jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi polskiego przemysłu.
01.09.2021
CZYTAJ DALEJ
24. sierpnia w siedzibie firmy Aliplast w Lublinie odbyła się premiera instalacji lameli – łamaczy światła/Sun Protection/ z ogniwami perowskitowymi Saule Technologies. Jest to pierwsze komercyjne wdrożenie technologii perowskitowych ogniw słonecznych na świecie a nasza firma jest pierwszym klientem.  
25.08.2021
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast uzyskała certyfikat Cradle to Cradle. Aluminiowe systemy okienno-drzwiowe (Genesis 75, Star, Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office), systemy przeciwpożarowe (FR65, FR90) i ściana osłonowa MC WALL zostały docenione  srebrnym certyfikatem.  
27.07.2021
CZYTAJ DALEJ
W celu optymalizacji procesów produkcyjnych oraz podniesienia efektywności produkcji grupa Aliplast podjęła decyzję o wdrożeniu międzynarodowego standardu zarządzania energią PN-EN ISO 50001:2018
09.07.2021
CZYTAJ DALEJ
Działająca w branży systemów aluminiowych Grupa Aliplast opracowała i wdrożyła Strategię Społecznej Odpowiedzialności na lata 2021 - 2025, która z jednej strony jest podsumowaniem prowadzonych do tej pory w tym zakresie działań, z drugiej precyzyjnym określeniem kierunku, w jakim Grupa będzie podążać w kolejnych latach. Fundamentem strategii i jej najważniejszymi celami jest kierowanie się w działalności zasadami etyki, społecznej odpowiedzialności oraz zrównoważonego rozwoju.                            
28.06.2021
CZYTAJ DALEJ
Slide Glass to system przesuwny do zabudowy szklanej bez izolacji termicznej. System charakteryzuje minimalna widoczność krawędzi profili aluminiowych, zapewniając maksymalną transparentność i wizualną prostotę konstrukcji.  
30.06.2021
CZYTAJ DALEJ
Seria dekorów imitujących kamienne powierzchnie Aliplast Loft View została uzupełniona nowym dekorem: RDZA RUSTYKALNA / RUST01.
20.05.2021
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line: Systemy ścian osłonowych w ofercie systemów Aliplast, które odbędzie się 9. czerwca (środa) o godzinie 10:00.
07.06.2021
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line: AliCAD - pozimom podstawowy, które odbędzie się w czwartek 27. maja o godzinie 10:00.
25.05.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w terminie święta Bożego Ciała firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
10.05.2021
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na webinar Certyfikacja drzwi przeciwpożarowych i ewakuacyjnych. Szkolenie on-line odbędzie się 18. maja (wtorek) godzina 10:00. / 3 bloki 30 minutowe/. Spotkanie poprowadzi Kamil Pawłowski - Dyrektor Zakładu Certyfikacji Cerbud Sp. z o.o. 
13.05.2021
CZYTAJ DALEJ
Wszystkich zainteresowanych nowościami w ofercie Aliplast zapraszamy na webinar już w czwartek 13. maja o godzinie 10:00
11.05.2021
CZYTAJ DALEJ
Ze względu na problemy techniczne od nas niezależne, koniecznością jest zmiana terminu szkolenia.    
29.04.2021
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy na szkolenie on-line dotyczące oferty Systemów Przeciwpożarowych Aliplast które odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 10:00.
26.04.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że ze względu na okres świąt majowych, zmienione zostaną terminy wysyłek towarów.      
16.04.2021
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, iż paleta Aliplast Wood Colour Effect została wzbogacona o linię nowych dekorów - Aliplast Loft View.
26.03.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż od dnia 26. kwietnia 2021 roku Spółka Aliplast planuje wprowadzenie zmian do dotychczasowego cennika.
26.03.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na Święta Wielkanocne, zmienione zostaną terminy wysyłek.
15.03.2021
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast rozpoczęła proces certyfikacji Cradle to Cradle® swoich systemów architektonicznych, który poświadcza efektywne wykorzystanie zasobów, ekonomiczne gospodarowanie odpadami i zapewnia maksymalne zabezpieczenie zdrowia pracowników oraz użytkowników.  
11.02.2021
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że ze względu na planowaną przerwę inwentaryzacyjną oraz okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów. Prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją przedstawiającą harmonogram przyjmowania zleceń w powyższym okresie.  
24.11.2020
CZYTAJ DALEJ
MC FIRE ROOF to system przeciwpożarowych świetlików dachowych o klasie odporności ogniowej REI45.
19.11.2020
CZYTAJ DALEJ
System FR90 SLIDE to izolowany termicznie system drzwi przesuwnych, automatycznych przeciwpożarowych.
06.11.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w terminie święta 11 listopada, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów. Prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją przedstawiającą harmonogram przyjmowania zleceń w powyższym okresie. 
21.10.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 7 października 2020 r. (środa), godzina 9:30 - odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom podstawowy, nowości w ofercie systemów aluminiowych Aliplast. 
23.09.2020
CZYTAJ DALEJ
Nowość w ofercie firmy Aliplast, izolowany termicznie system aluminiowy przeznaczony do projektowania drzwi panelowych -  Genesis 75 drzwi panelowe    
25.08.2020
CZYTAJ DALEJ
System Genesis OUT przeznaczony jest do projektowania okien odchylanych oraz rozwieranych na zewnątrz, charakteryzuje się zlicowaną wewnętrzną powierzchnią ramy i skrzydła. System jest w pełni kompatybilny z systemem okiennym Genesis 75.
07.07.2020
CZYTAJ DALEJ
System FR65 to izolowany termicznie system przeciwpożarowy. Konstrukcje wykonane na bazie systemu FR65 charakteryzują się klasą odporności ogniowej EI30.
30.06.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w terminie święta Bożego Ciała firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
25.05.2020
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast uzupełniła swoją ofertę o system przeznaczony do projektowania ścian działowych wewnętrznych OFFICE. To system komorowy, bez izolacji  termicznej charakteryzujący się wysokimi  parametrami akustycznymi. Estetyka, funkcjonalność, prosta i szybka prefabrykacja to kolejne zalety systemu.
07.04.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż ze względu na okres weekendu majowego, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
15.04.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że poniższe elementy będą sprzedawane tylko w wykończeniu anoda: FAZE161   Klamka ACVL090L Zawias ACVL090R ....
21.04.2020
CZYTAJ DALEJ
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że mimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej, firma Aliplast Sp. z o.o. pracuje bez żadnych zakłóceń oraz opóźnień. Zarząd firmy na bieżąco analizuje sytuację i podejmuje stosowne kroki, aby dostarczać terminowo produkt, jednocześnie chroniąc pracowników oraz klientów przed zagrożeniem. Transport towaru realizujemy według przyjętego harmonogramu. Odwołujemy go  jedynie na życzenie klienta. W przypadku, gdy sytuacja ulegnie zmianie, w trybie pilnym poinformujemy Państwa o kolejnych krokach.Zarząd Spółki Aliplast
27.03.2020
CZYTAJ DALEJ
Połączenie szlachetności drewna z nowoczesną technologią i zaletami aluminium to propozycja dla najbardziej wymagających Klientów. Usługa nadawania aluminiumpowłok dekoracyjnych w kolorach drewnopodobnych uzupełniona została nowymi rodzajami wykończeń. Wzornik Aliplast Wood Colour Effect został uzupełniony o nowekolory: DĄB SZARY, BUK BIELONY i DĄB BIELONY.
24.03.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na Święta Wielkanocne firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
20.03.2020
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast uzupełniła swoją ofertę o system okienny Max Light. System Max Light wyróżnia się smukłymi profilami i minimalistycznym designem, nadając konstrukcji nowoczesny, industrialny charakter. Max Light to grupa systemów okiennych wyróżniających się na rynku unikatowym designem, dedykowanych nowoczesnym projektom architektonicznym.
18.03.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, szkolenie: program AliCAD poziom podstawowy zaplanowane na dzień 30 marca 2020r. zostaje odwołane. Termin przyszłego szkolenia zostanie ogłoszony na stronie www.aliplast.pl w zakładce aktualności.
03.03.2020
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 11 lutego 2020 r. (wtorek), odbędzie się szkolenie: systemy przeciwpożarowe - oferta systemów aluminiowych Aliplast.
14.01.2020
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, iż firma Aliplast Sp. z o.o. otrzymała certyfikat Qualanod (certyfikat nr 1808), który potwierdza najwyższą jakość powłok anodowych na profilach aluminiowych. 
27.11.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę inwentaryzacyjną oraz okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów. Prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją przedstawiającą harmonogram przyjmowania zleceń w powyższym okresie.
25.11.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 26 listopada 2019 r. (wtorek) odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom zaawansowany.
05.11.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na święta listopadowe tj. 1 oraz 11 listopada 2019, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
17.10.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 22 października 2019 r. (wtorek) odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom podstawowy.
02.10.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że w strefie plików autoryzacyjnych jest dostępny aktualny program AlixelRoof 2019. Program został zaktualizowany o obecnie obowiązujące cenniki.
01.10.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że w dniach 12.08.2019 - 16.08.2019 w naszej firmie będzie obowiązywała przerwa wakacyjna. W tym okresie nie będą wprowadzane zlecenia do systemu i realizowane wysyłki.
27.05.2019
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast jest w trakcie procesu ubiegania się o znak jakości Qualanod dla powłok anodowanych na profilach aluminiowych. W czerwcu br.  odbyła się pierwsza inspekcja przeprowadzona przez Institut für Oberflächentechnik Gmbh zakończona wynikiem pozytywnym.   
17.07.2019
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, iż firma Aliplast otrzymała Laur Zwycięstwa w XVI edycji Lubelskiego Orła Biznesu w kategorii Przedsiębiorstwo Duże  - Eksporter.
14.06.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu okres Święta Bożego Ciała tj. 20 czerwca 2019 firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
03.06.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 28 maja 2019r. (wtorek) odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom zaawansowany
16.04.2019
CZYTAJ DALEJ
Akademia A&B to wydarzenie przeznaczone dla studentów kierunków architektonicznych wybranych polskich uczelni. Hasłem przewodnim jest ARCHITEKTURA JUTRA.
10.04.2019
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast zakończyła budowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 6 tys. m2 oraz  uruchomiła nową linię produkcyjną przeznaczoną do uszlachetniania powierzchni aluminiowych – anodownię.
25.03.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu okres Świąt Wielkanocnych oraz Świąto Majowe,  firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
25.03.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że w strefie plików autoryzacyjnych jest dostępny aktualny program AlixelRoofs_15_03_2019
20.03.2019
CZYTAJ DALEJ
Insect system  - system moskitier plisowanych zapewniających ochronę pomieszczenia przed owadami.
07.03.2019
CZYTAJ DALEJ
Szkolenie program AliCAD poziom podstawowy - 6 marzec 2019 odwołane
25.02.2019
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast Złotym Partnerem D&A Forum Designu i Architektury podczas targów BUDMA 2019.
13.02.2019
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast uruchomiła nową (drugą) pionową linię lakierniczą.  Linia „szyta na miarę” do wysoko wydajnego malowania profili aluminiowych. Jedna z najnowocześniejszych na rynku.      
15.01.2019
CZYTAJ DALEJ
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń programu AliCAD na miesiąc luty br.
23.01.2019
CZYTAJ DALEJ
Grupa systemów drzwiowych SP800 wzbogaciła się o rozwiązanie drzwi panelowych SP800i+ - izolowany termiczne system aluminiowy przeznaczony do projektowania drzwi panelowych jednoskrzydłowych. 
08.01.2019
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zbliżającą się inwentaryzacją, od poniedziałkowej wysyłki tj. 03.12.2018. będą zablokowane zwroty materiału od klientów. Zablokowane zostają również realizacje usług lakierowania. Procedura zwrotów oraz realizacja usług lakierowania zostanie odblokowana od pierwszej wysyłki po Nowym Roku tj. 3.01.2019 r.
30.11.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę inwentaryzacyjną oraz okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów. Prosimy o zapoznanie się z załączoną informacją przedstawiającą harmonogram przyjmowania zleceń w powyższym okresie.
20.11.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 29 br. (czwartek) odbędzie się szkolenie regionalne z zakresu oferty systemów aluminiowych Aliplast. Szkolenie odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim, w hotelu Qubus.
19.11.2018
CZYTAJ DALEJ
Firma Aliplast została partnerem Akademii A&B. Akademia A&B to wykłady autorskie przeznaczone dla studentów kierunków architektonicznych wybranych polskich uczelni. Hasłem przewodnim tegorocznych wykładów autorskich jest ARCHITEKTURA JUTRA.
07.11.2018
CZYTAJ DALEJ
W związku z ustanowieniem dnia 12.listopada 2018 dniem wolnym od pracy wszystkie dostawy towaru planowane na poniedziałek 12 listopada (zamówienia potwierdzone na dzień wysyłki – piątek 9. listopada) zostaną zrealizowane o 1 dzień roboczy później (tj. od wtorku 13.listopada) zgodnie z kolejnością dostaw na trasie.
25.10.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w dniu 1 listopada firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
23.10.2018
CZYTAJ DALEJ
Jest nam niezmiernie miło poinformować o wyróżnieniu marszałka województwa lubelskiego dla firmy Aliplast Sp. z o.o.
02.10.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że w strefie plików autoryzacyjnych jest dostępny aktualny program Alixel 2018.
30.08.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 13 września 2018 r. (czwartek) w siedzibie firmy Aliplast odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom podstawowy.
08.08.2018
CZYTAJ DALEJ
Pragniemy poinformować iż, w ofercie firmy Aliplast znajdą Państwo specjalne podwaliny do systemów okienno-drzwiowych o symbolice ACUNxxxx. Do montowania podwalin przeznaczone są specjalne dedykowane kleje ACSIL022W - do przyklejenia podwaliny do profilu oraz ACSIL023 - do przyklejenia fartucha EPDM do podwaliny. W przypadku niezastosowania dedykowanego kleju, mogą nastąpić niepożądane reakcje materiału jak i samej konstrukcji. Co dalej może skutkować utratą gwarancji.
03.08.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w dniu 15 sierpnia firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
02.08.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w strefie autoryzowanej na stronie www.aliplast.pl dostępny jest nowy cennik [07.09.2018] uwzględniający zmianę cen z dnia 09.07.2018.
19.06.2018
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, iż firma Aliplast znalazła się wśród firm nagrodzonych przez tygodnik „Wprost” statuetką Orłów.
13.06.2018
CZYTAJ DALEJ
Miło nam poinformować, że spółka Aliplast znalazła się w gronie wyróżnionych w rankingu miesięcznika Forbes DIAMENTY FORBESA 2018 w kategorii firm o poziomie przychodów od 50 do 250 mln PLN w województwie lubelskim.
12.06.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w terminie święta Bożęgo Ciała firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
24.05.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, że względu na planowaną przerwę w terminie świąt majowych firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
26.04.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom podstawowy. Szkolenie odbędzie się w siedzibie firmy Aliplast Sp. z o.o. w Lublinie,
03.04.2018
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż że względu na planowaną przerwę w terminie świąt Wielkanocy firma Aliplast zmienia daty wysyłek towarów.
20.03.2018
CZYTAJ DALEJ
Najnowszy system przeciwpożarowy FR90 dedykowany jest do wykonywania konstrukcji o klasie odporności ogniowej EI 30, EI60 .
14.03.2018
CZYTAJ DALEJ
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią lubelskich cegielni oraz architekturą na najbliższe spotkanie „LUBLIN Z CEGŁY MUROWANY” 11 maja br. w budynku WSPA Ul. Bursaki 6 w Lublinie.
24.07.2017
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością informujemy, iż firma Aliplast jest partnerem LUBELSKIEGO WZORU 2017.
24.07.2017
CZYTAJ DALEJ
Aliplast Sp. z o.o. wyróżniona w rankingu DIAMENTY FORBSA
24.07.2017
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż z oferty systemów aluminiowych firmy Aliplast zostanie wycofany system Visoglide. Stany magazynowe tego systemu utrzymywane będą do dnia 30.06.2017 r.
24.07.2017
CZYTAJ DALEJ
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 21 marca 2017 r. (wtorek) odbędzie się szkolenie: program AliCAD - poziom podstawowy. Szkolenie odbędzie się w siedzibie firmy Aliplast Sp. z o.o. w Lublinie
24.07.2017
CZYTAJ DALEJ
WCZYTAJ WIĘCEJ

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.