Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Aliplast dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego

Miło nam poinformować, że firma Aliplast dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Prowadzenie działalności biznesowej w zgodzie ze środowiskiem i z troską o naturalne otoczenie człowieka to jeden z priorytetów firmy Aliplast. Nasze cele chcemy realizować we współpracy z organizacjami o podobnych przekonaniach, dlatego dołączyliśmy do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council).

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku promuje zielone budownictwo i zrównoważony rozwójDo zadań PLGBC należy m.in. dostarczanie informacji i ułatwianie dostępu do wiedzy dotyczącej green building oraz wzmocnienie fundamentów budownictwa zrównoważonego w Polsce.  Stowarzyszenie należy do grona działających na całym świecie 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council. W Polsce PLGBC skupia około sto podmiotów, wśród których są m.in. przedsiębiorstwa i instytucje, wybitni eksperci i przedstawiciele świata nauki, którym, bliska jest idea rozwoju zielonego budownictwa w Polsce.

Cieszymy, że jako członek PLGBC będziemy mieli możliwość uczestnictwa w pracach Stowarzyszenia, tym samym przyczynić się do popularyzowania informacji związanych z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w zielonym budownictwie. Zamierzamy wspierać sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju i potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Mamy nadzieję, że nasza działalność w ramach współpracy z PLGBC przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej i poprawy kondycji środowiska w Polsce.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.