/img/slider/13/thumbnail.webp?v=bd94cd48ca021e7edd01b21a2522d2f6
Systemy Aliplast
z certyfikatem Cradle to Cradle®

Certyfikat Cradle to Cradle®

Produkowane przez firmę Aliplast aluminiowe systemy okienno-drzwiowe: Genesis 75, Star, Econoline, SP 800 i+, Max Light, EFi+, Office, Ideal, system przesuwny Visoglide Plus, systemy przeciwpożarowe FR65 oraz FR90 i ściana osłonowa MC WALL posiadają srebrny Certyfikat Cradle to Cradle .

Certyfikat Cradle to Cradle™ to uznana na całym świecie miara bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań stworzonych dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Projektanci i producenci na całym świecie polegają na standardzie produktów z certyfikatem Cradle to Cradle. Certyfikat ten stanowi przełomową ścieżkę projektowania i wytwarzania materiałów, mających pozytywny wpływ na ludzi i planetę.

Certyfikacja Cradle to Cradle skupia się na ekologicznych aspektach produktu i procesu jego wytwarzania. Nazwa „od kołyski do kołyski”, oznacza że najważniejszym aspektem jest możliwość poddania produktu recyklingowi – jest to promocja gospodarki obiegu zamkniętego. W oparciu o tę koncepcję wybierane są produkty, które wykonane są z materiałów umożliwiających pełny recykling. Co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności i dbałość o jakość życia i środowisko naturalne w ramach zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat może być przyznany na pięciu poziomach: Basic, Bronze, Silver, Gold, Platinum, a pod uwagę branych jest aż pięć kategorii jakościowych:

  • zdrowy materiał: produkty są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i zdrowe dla ludzi i środowiska
  • ponowne wykorzystanie materiałów: produkty są tak zaprojektowane, żeby wszystkie komponenty można było bezpiecznie użyć ponownie
  • odnawialne źródła energii i emisja dwutlenku węgla: produkty są wytwarzane z użyciem odnawialnej, niepowodującej zanieczyszczeń energii
  • zarządzanie gospodarką wodną: produkty są produkowane tak, by chronić i wzbogacać zasoby wodne
  • odpowiedzialność społeczna: produkty powstają z zachowaniem społecznej i środowiskowej sprawiedliwości

Uzyskanie Certyfikatu świadczy o tym, że producent wykonuje rzeczywiste, konkretne działania, mające na celu dbałość o środowisko. Producenci, którzy otrzymali Certyfikat zobowiązują się do pracy nad stałym ulepszaniem produktu w każdym z ocenianych aspektów.

Wszystkie rozwiązania marki Aliplast z Certyfikatem C2C są dostępne w standardzie bez dodatkowych opłat i spełniają standardy przyszłości.

 C2C Fire proof system
C2C Fire proof system
 C2C Aluminium systems for windows, doors, sliding doors, facades walls
C2C Aluminium systems for windows, doors, sliding doors, facades walls

Zapraszamy na pozostałe serwisy
Aliplast Extrusion, Corialis