Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Certyfikat Cradle to Cradle

Produkowane przez  firmę Aliplast aluminiowe systemy okienno-drzwiowe: Genesis 75, Star, Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office, systemy przeciwpożarowe FR65 oraz FR90 i ściana osłonowa MC WALL posiadają  srebrny Certyfikat Cradle to Cradle .

Certyfikat Cradle to Cradle™ to uznana na całym świecie miara bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań stworzonych dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Projektanci i producenci  na całym świecie polegają na standardzie produktów z certyfikatem Cradle to Cradle. Certyfikat ten stanowi przełomową ścieżkę projektowania i wytwarzania materiałów, mających pozytywny wpływ na ludzi i planetę. 

Certyfikacja Cradle to Cradle skupia się na ekologicznych aspektach produktu i procesu jego wytwarzania. Nazwa „od kołyski do kołyski”, oznacza że najważniejszym aspektem jest możliwość poddania produktu recyklingowi – jest to promocja gospodarki obiegu zamkniętego. W oparciu o tę koncepcję wybierane są produkty, które wykonane są z materiałów umożliwiających pełny recykling. Co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności i dbałość o jakość życia i środowisko naturalne w ramach zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat może być przyznany na pięciu poziomach: Basic, Bronze, Silver, Gold, Platinum, a pod uwagę branych jest aż pięć kategorii jakościowych:

  • zdrowy materiał: produkty są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i zdrowe dla ludzi i środowiska
  • ponowne wykorzystanie materiałów: produkty są tak zaprojektowane, żeby wszystkie komponenty można było bezpiecznie użyć ponownie
  • odnawialne źródła energii i emisja dwutlenku węgla: produkty są wytwarzane z użyciem odnawialnej, niepowodującej zanieczyszczeń energii
  • zarządzanie gospodarką wodną: produkty są produkowane tak, by chronić i wzbogacać zasoby wodne
  • odpowiedzialność społeczna: produkty powstają z zachowaniem społecznej i środowiskowej sprawiedliwości

Uzyskanie certyfikatu świadczy o tym, że producent wykonuje rzeczywiste, konkretne działania, mające na celu dbałość o środowisko. Producenci, którzy otrzymali Certyfikat zobowiązują się do pracy nad stałym ulepszaniem produktu w każdym z ocenianych aspektów.

Wszystkie rozwiązania marki Aliplast z Certyfikatem C2C są dostępne w standardzie bez dodatkowych opłat i spełniają standardy przyszłości.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.