Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Dzień Ziemi z Firmą Aliplast

Dzisiaj, 22. kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To okazja do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania problemów, które wiążą się ze zmianą klimatu.

Nasza firma aktywnie angażuje się w poszukiwanie i wdrażanie „eko” rozwiązań, zarówno na poziomie projektowym, jak i produkcyjnym. Zdajemy sobie sprawę, jak potrzebne są wspólne i zrównoważone działania dla ochrony i oszczędności zasobów naturalnych, dbałości o środowisko i przyszłość naszej planety. Jako firma staramy się promować i uczyć proekologicznych postawy. W ramach Dnia Ziemi podejmujemy różne inicjatywy m.in.:

  • „Drzewa za butelki” – akcja kierowana do przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i Pracowników Grupy Aliplast.  Jej celem jest kształtowanie dobrych wzorców wśród młodego pokolenia oraz troska o środowisko. Akcja „Drzewa za butelki” polega na zebraniu określonej ilości plastikowych butelek i wymiana ich na drzewko. Start akcji już dziś 22 kwietnia, a finał (wręczenie drzewek) – 1 czerwca, podczas spotkania z okazji Dnia Dziecka na terenie naszej firmy.

  • „Eko Zabawka” – celem konkursu jest przygotowanie przez dzieci zabawki z plastikowych opakowań i butelek -patrząc na ostatnie prace konkursowe „Domy przyszłości”, już nie możemy doczekać się kreatywnych projektów naszych dzieci.Ten konkurs również startuje dzisiaj.

Regulamin i szczegóły konkursu:  https://www.aliplast.pl/pl/odpowiedzialny-biznes/porada-konkurs-eko-zabawka-z-okazji-miedzynarodowego-dnia-ziemi

Nasze projekty realizujemy w ramach aktywności PLGBC/ Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego/„Tydzień Ziemi - Budujemy zrównoważoną przyszłość”.

        

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.