Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Proces certyfikacji C2C dla systemów architektonicznych Aliplast

Firma Aliplast rozpoczęła proces certyfikacji Cradle to Cradle® swoich systemów architektonicznych, który poświadcza efektywne wykorzystanie zasobów, ekonomiczne gospodarowanie odpadami i zapewnia maksymalne zabezpieczenie zdrowia pracowników oraz użytkowników.

Koncepcja Cradle to Cradle (C2C) opiera się na konsekwentnym myśleniu o efektywnym wykorzystaniu zasobów i zrównoważonym rozwoju. Wszystkie materiały postrzega się jako surowce, które w całości powinny wrócić do biologicznego lub technicznego obiegu. Głównym materiałem naszych produktów jest aluminium, które można w nieskończoność poddawać recyklingowi.

Aliplast stale inwestuje w nowe technologie, badania i rozwój  które pozwalają produkować i projektować  profile i systemy aluminiowe zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju, co niesie za sobą korzyści dla ekologii, środowiska, ludzi.
Pod kątem certyfikacji badane są nasze następujące systemy:

  • systemy okienne i drzwiowe:
    Genesis 75, Star, Econoline, Superial 800i+, Max Light, Ecofutural i+, Office
  • system fasadowy: MC Wall
  • systemy przeciwpożarowe: FR65, FR90

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.