Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Znak jakości Qualanod dla powłok anodowanych - pozytywna pierwsza inspekcja

Firma Aliplast jest w trakcie procesu ubiegania się o znak jakości Qualanod dla powłok anodowanych na profilach aluminiowych. W czerwcu br.  odbyła się pierwsza inspekcja przeprowadzona przez Institut für Oberflächentechnik Gmbh zakończona wynikiem pozytywnym.

Aliplast nieustannie inwestuje w nowoczesne i zaawansowane technologie, dzięki czemu znajduje się w czołówce swojej branży w Polsce i Europie. Jedną z najnowszych inwestycji Spółki  jest niedawno zakończona budowa  kolejnego zakładu produkcyjnego o powierzchni 6 tys. m2. Na jego terenie uruchomiono anodownię. Linia Galvatek pozwala nakładać powłoki o grubości 5-25 mikronów oraz przeprowadzać elektrobarwienie  elektrobarwienie w kolorach: C-0 naturalny, C-31 jasny szampan, C-32 szampan, C-33 oliwka, C-34 brąz, C-35 Czarny.  

QUALANOD  jest  organizacją  nadającą  znak  jakości,  założoną  w  1974  roku  przez  kilkakrajowych stowarzyszeń anodowni wytwarzających produkty do zastosowań w architekturze, zrzeszonych   w   European   Anodizers   Association   (EURAS)   oraz   wspólnie ze stowarzyszeniem   European   Wrought   Aluminium   Association   (EWAA).   Celem organizacji Qualanod to utrzymywanie i promocja jakości anodowanego aluminium.

 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.