Architektoniczne
systemy aluminiowe dla budownictwa

Jak wiecie, od kilku miesięcy cieszymy się możliwością korzystania z profesjonalnego boiska do piłki nożnej. Macie ochotę pograć, poganiać z dzieciakami po profesjonalnej, pełnowymiarowej i zielonej trawie?

27.09.2022
CZYTAJ DALEJ

Za oknem coraz zimniej, dlatego postanowiliśmy, że nasza akademia zostanie przeniesiona do ciepłej hali.

 

22.09.2022
CZYTAJ DALEJ
Dni i noce robią się coraz chłodniejsze. W tym czasie nie możemy zapomnieć o najbardziej potrzebujących. 
22.09.2022
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę, 11 września odbył się IX Półmaraton Lubartowski "Bez Granic".

15.09.2022
CZYTAJ DALEJ
Miniony tydzień był dla nas intensywny pod względem sportowym:
w czwartek, 1 września odbył się kolejny trening Akademii Piłkarskiej. Tym razem młodzi piłkarze ćwiczyli technikę, koordynację oraz sprzężenie ruchów.
05.09.2022
CZYTAJ DALEJ
W  sobotę (20.08.2022r) odbył się Półmaraton Chmielakowy, który był częścią 51 Chmielaków Krasnostawskich. Trasa tradycyjnie biegła malowniczymi okolicami miasta 
28.08.2022
CZYTAJ DALEJ
4 sierpnia ruszyła nasza Akademia Piłkarska  - czyli bezpłatne zajęcia z piłki nożnej pod wodzą Damiana - profesjonalnego trenera z licencją UEFA B! 
 
15.08.2022
CZYTAJ DALEJ
Dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo pracowników jest dla nas najważniejsze. Dlatego w dniach 11 i 12 sierpnia w naszej firmie odbył się cykl szkoleń z zakresu BHP. 
 
15.08.2022
CZYTAJ DALEJ
Za nami kolejny zrealizowany projekt w ramach akcji Działaj z Aliplast! 
Tym razem wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 28 w Lublinie wyposażyliśmy tamtejszą świetlicę w pomoce edukacyjne, zabawki oraz meble.
Wymiana mebli na nowe i funkcjonalne, pomogła zwiększyć bezpieczeństwo i estetykę świetlicy, a gry i pomoce dydaktyczne pobudzą kreatywność i pomogą integrować grupę wychowanków świetlicy.
Mamy nadzieję, że odświeżona świetlica przypadła dzieciakom do gustu, a nowe gry i zabawy pozwolą im się jeszcze bardziej rozwijać. 
 
Więcej o projekcie „Działaj z Aliplast”:
18.07.2022
CZYTAJ DALEJ
W piątek, 8 lipca odbył się pierwszy mecz towarzyski Pracowników Grupy Aliplast o Puchar Prezesa Grupy Aliplast 
 
 
11.07.2022
CZYTAJ DALEJ
Staramy się wykorzystać każdą okazję do pomocy, zwłaszcza najmłodszym i najbardziej potrzebującym. Chociażby zbierając na terenie naszej firmy nakrętki w ramach Zakręconej Akcji.
Zawieźliśmy do Hospicjum kolejne worki nakrętek i mamy nadzieję, że uzyskane w ten sposób pieniądze pomogą spełnić chociaż najmniejsze marzenia chorych dzieci.
W zakręconej akcji zbierane są wyłącznie plastikowe zakrętki po: wodzie, napojach, kosmetykach, oleju, sokach, kartonach, środkach czystości. Zachęcamy wszystkich naszych Pracowników do zbierania i przekazywania nakrętek w wyznaczonych punktach w firmie. Dzięki zbiórce zakrętek realizujemy przecież aż dwa ważne dla nas cele: pomoc chorym dzieciom oraz dbanie o przyrodę poprzez ponowne wykorzystanie odpadów plastikowych.
Zbieramy i pomagamy!
26.06.2022
CZYTAJ DALEJ

W  ramach projektu  „Przedsiębiorcze dzieciaki” odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.Była to niezapomniana, pełna radości i energii wizyta.14 czerwca 2022r mieliśmy okazję spotkać się ze wszystkimi Uczestnikami i Partnerami tego  projektu podczas Gali Finałowej projektu.W Lubelskim Parku Naukowo -Technologicznym S.A. odbyła się Gala Finałowa tegorocznej edycji projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”.  Z rąk Prezydenta Lublina Firma Aliplast otrzymała gratulacje za podjęcie wyzwania i podziękowania za współpracę .Jesteśmy otwarci i czekamy na kolejne projekty, w których na pewno weźmiemy udział.

 

13.06.2022
CZYTAJ DALEJ
Dociera do nas piękne Polskie lato, a z nim coraz cieplejsze dni. Pracujemy a potem ruszamy na spacery, biegamy, spędzamy czas na świeżym powietrzu.
Dbając o naszych Pracowników, przygotowaliśmy dla każdego orzeźwiający i zdrowy pakiet - elektrolity dla każdego!
13.06.2022
CZYTAJ DALEJ
Czerwiec rozpoczął się bardzo aktywnie dla naszych biegaczy. 
W sobotę 4 czerwca odbył się IX Półmaraton Solidarności. Jest to bieg upamiętnienia pierwszych strajków które odbyły się w Świdniku i Lublinie. Trasa biegu łączy te dwa miasta. Trasa bardzo wymagająca z dużą ilością podbiegów.
W niedzielę 5 czerwca w Kozienicach odbyła się niezwykła impreza biegowa Festiwal Hunt Run. Nie mogła się odbyć bez uczestnictwa Aliplast Running Team. Jeden z naszych zawodników Adrian nie ukończył biegu, ze względu na kontuzję kostki.
Hunt Run to trudne przełajowe trasy terenowe, walka z własnymi słabościami, powrót do natury i jak sam organizator opisuje ekstremalny bieg z przeszkodami. Zawodnicy z Aliplast Running Team z wielką energią i radością pokonali trasę Dobrego Dzika.
Gratulujemy!  A Adrianowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
08.06.2022
CZYTAJ DALEJ

Czerwiec, słońce, woda i .... oczywiście wyzwanie dla naszych dzieciaków.

Konkurs " Żegluj z Aliplast"  - Uczestnicy mają szansę zdobyć patent żeglarza i nowe umiejętności. Zanim jednak to nastąpi  na młodych kadetów czekać będzie test wiedzy ogólnej, wykłady z instruktorami, zajęcia praktyczne, a na samym końcu przystąpienie do egzaminu państwowego.W przygotowaniach do realizacji celu, młodzież wspierać będzie Yacht Club Politechniki Lubelskiej.

Zapraszamy!

08.06.2022
CZYTAJ DALEJ
W niedzielę, 29 maja 2022r Fundacja Grupy Aliplast wspólnie z Fundacją Rozwoju Sportu zorganizowała wydarzenie "Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy".
Podsumowując:
-16 735 zł zebranych środków na rzecz programu wspierania
Kobiet Uchodźczyń
-932 zawodników i zawodniczek wzięło udział w zawodach!
Jesteśmy dumni, że przybyliście tak licznie – to dzięki Wam jesteśmy w stanie przeznaczyć całą kwotę dla najbardziej potrzebujących! 
W ramach pozyskanych z opłat startowych środków zostaną zorganizowane:
-Grupa Wsparcia dla Kobiet - Uchodźczyń, której celem będzie wsparcie psychologiczne oraz motywowanie do dalszego działania.
-Program Rozwoju Kompetencji skierowany do ukraińskich Nauczycielek - Uchodźczyń zatrudnionych w lubelskich szkołach.
Cel charytatywny jest realizowany w porozumieniu i we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Homo Faber oraz Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie.
05.06.2022
CZYTAJ DALEJ

W dniu 1 czerwca 2022r. podczas Pikniku Ekologicznego z okazji Dnia Dziecka, odbył się finał akcji Drzewa za Butelki, którą organizowała Grupa Aliplast we współpracy z Lubelską Agencją Ochrony Środowiska, pod patronatem medialnym TVP3 Lublin.

02.06.2022
CZYTAJ DALEJ

Ruszamy z kolejną edycją konkursu  „WYZWANIE 90”! W konkursie może wziąć udział każdy pracownik w Aliplast Sp z o.o. oraz Aliplast Extrusion Sp z o.o.

"Wyzwanie 90"  trwa od 06.06.2022 do 30.10.2022

 Zwycięzcą konkursu „wyzwanie 90” jest osoba, która w okresie trwania konkursu jako pierwsza przyjedzie rowerem do pracy w Aliplast sp. z o.o. lub Aliplast Extrusion sp. z o.o. przez 90 dni (łącznie).

Więcej szczegółów projektu w regulaminie Wyzwanie 90

Zapisy i informacje w dziale CSR:

E: mateusz.malczarski@aliplast.pl 

01.06.2022
CZYTAJ DALEJ
Połowa maja była niezwykle ekscytująca dla naszych zawodników z Aliplast Running Team.
W dniach 14 i 15 maja odbyły się aż 3 imprezy biegowe, w których nasi zawodnicy wzięli udział. W niedzielę 15.05 odbył się Półmaraton Białystok. Reprezentowali nas Marek, Sylwek i Albert. Słoneczna pogoda, świetna atmosfera maratonu. Bieg odbywał się ulicami pięknego Białegostoku. Drugie majowe wydarzenie to Runmageddon /Warszawa/. Kilka formuł biegu do wyboru – nasi reprezentanci wybrali trasę Rekrut o długości 6 km. Runmageddon to duże wyzwanie i wielka „przeszkodowa” przygoda. Na pewno niezapomniane wrażenia dla Aliplast Running Team. Gratulujemy odwagi !
Ostatnimi zawodami z uczestnictwem reprezentacji Aliplast Running Team to Ultra Roztocze. Trasa biegu przebiegała pięknymi trasami magicznego Roztocza. 30 km zachwycających widoków, ale i piachu i podbiegów . Darek dzielnie dotarł do mety, pokonując tą jedną z trudniejszych tras biegowych.
Gratulujemy naszym biegaczom  i życzymy kolejnych sukcesów!
27.05.2022
CZYTAJ DALEJ

Z przyjemnością informujemy, że Aliplast Sp. z o.o oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o., zostały docenione i wyróżnione tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w kategorii „Dobry Pracodawca 2022”. Uzyskane wyróżnienia są wyrazem uznania dla polityki firmy opartej na partnerstwie, zaufaniu oraz szacunku dla człowieka.

Program Liderzy Społecznej Odpowiedzialności ma za zadanie upowszechnienie w działających na terytorium Polski firmach i instytucjach zasad Odpowiedzialnego Biznesu. Równocześnie ma na celu wskazanie liderów w zakresie realizacji założeń CSR.

Program Liderzy Społecznej Odpowiedzialnościorganizowany jest od 15 lat przez redakcje Forum Biznesu i SpolecznieOdpowiedzialni.info.

26.05.2022
CZYTAJ DALEJ

24 maja 2022r. w ramach projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”  do naszej firmy przybyli uczniowie z II klasy Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. 

Dzieci zwiedziły część produkcyjną naszej firmy: poznały proces produkcji profili aluminiowych, z których powstają potem konstrukcje okienne czy drzwiowe, zobaczyły jak wygląda malowanie proszkowe (lakiernie pionowe i poziome), czy anodowanie. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca w tak dużym zakładzie,  jakim jest Aliplast: „od kuchni” i w szczycie sezonu.  Dzieci zobaczyły również lamele przeciwsłoneczne z ogniwami perowskitowymi - instalację fotowoltaiczną na fasadzie naszego budynku. 

Na koniec na dzieci czekały drobne upominki i dyplomy, a spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.

 

Dziękujemy za niezapomniane spotkanie!

23.05.2022
CZYTAJ DALEJ

Dokładnie tydzień temu,15 maja odbył się Piknik wędkarski organizowany przez Grupę Wędkarską Aliplast na łowisku Eko-Torf w Ludwinie.Oficjalne rozpoczęcie sezonu, zaowocowało dość dużą liczbą złowionych ryb. Dla uczestników, którzy złapali największe okazy został przygotowany skromny  upominek wędkarski.Największą rybą złowioną metodą spinningową  podczas spotkania, może pochwalić się kolega Łukasz  - szczupak o długości 84cm oraz o wadze wynoszącej 5kg. 

 W przypadku metody spławikowej największą podjętą rybą była Krasnopióra, złowiona przez koleżankę Monikę. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Najmłodsi uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w połowie metodą spinningową. Dużym zainteresowaniem cieszył się Aliboat oraz ponton wędkarski naszego kolegi Jacka, na którym każdy mógł zobaczyć zasadę działania echosondy.

 Ciekawie spędzona niedziela prawda? 

18.05.2022
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę, 15.05 zakończyły się  zawody na łowisku wędkarskim Wzory. W pełnej gotowości na starcie stawiła się nasza reprezentacja Aliplast Fishing Team. Przez 4 dni zawodów, nasza drużyna walczyła o podium i do 3 miejsca zabrakło tylko 600 gramów. To dobry wynik biorąc pod uwagę, że w zawodach udział brało 18 drużyn.

Do klasyfikacji liczyły się 3 największe ryby złowione w drużynie. Panowie: Michał, Paweł i Sylwester klasyfikowani byli z karpiami o wadze 15,6 kg, 13,2 kg oraz 10,4 kg. Oprócz tego wpadło kilka mniejszych ryb, które po ważeniu i dezynfekcji, w dobrej kondycji wracały do wody. 

Pierwsze „zawody karpiowe” naszej drużyny Aliplast Fishing Team i miejsce zaraz za podium. Może się wydawać, że to najgorsze miejsce z możliwych, ale nasza zgrana trójka z Aliplast Fishing Team z radością mówi, że to dopiero początek i następnym razem będzie lepiej. Trzymamy kciuki!

 

18.05.2022
CZYTAJ DALEJ

Ekipa Górska Grupy Aliplast rozpoczyna sezon !  W niedzielę  8 maja nasza ekipa w składzie Piotr, Darek i Kamil wyruszyła w Bieszczady. Połonina Caryńska, Smerek, Połonina Wetlińska – razem 27 km intensywnej wędrówki, pięknymi bieszczadzkimi szlakami.  Budząca się po zimie natura dała naszej Ekipie mnóstwo pięknych oznak wiosny. Było wspaniale! 

15.05.2022
CZYTAJ DALEJ

W sobotę 14.05 odbyła się kolejna, już 7. edycja turnieju P+F Cup. Zawody odbyły się w Centrum Sportowym w Arłamowie. Przebieg zawodów uświetnił swoim uczestnictwem 70-krotny reprezentant Polski – Piotr Świerczewski, a mecz finałowy komentował współwłaściciel Kanału Sportowego Mateusz Borek.  W tegorocznej edycji wzięło udział 9 drużyn, w tym nasza - Aliplast Football Team. Turniej rozegrano według zasady: każdy z każdym. Podsumowując: nasz zespół wygrał 5 meczy, osiągnął 1 remis i 2 porażki, co w ostatecznej kwalifikacji dało zaszczytne  3 miejsce. Gratulujemy  naszym zawodnikom, zwłaszcza, że poziom turnieju był bardzo wysoki. Powodzenia w kolejnych zawodach!

15.05.2022
CZYTAJ DALEJ

29 maja w Parku Ludowym w Lublinie wystartuje bieg Chęć na Pięć”! 

Tegoroczne zawody będą imprezą wyjątkową.

Dzięki wsparciu naszej Fundacji Grupy Aliplast bieg będzie wydarzeniem charytatywnym,a cały dochód z opłaty startowej zostanie przekazany na rzecz realizacji programu wspierania Kobiet-uchodźczyń z Ukrainy.

Bieg odbędzie się pod nazwą Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy.

W ramach pozyskanych środków zostaną zorganizowane:

-Grupa Wsparcia dla Kobiet - uchodźczyń, której celem będzie wsparcie psychologiczne oraz motywowanie do dalszego działania.

- Program Rozwoju Kompetencji skierowany do ukraińskich nauczycielek - uchodźczyń zatrudnionych w lubelskich szkołach.

 Cel charytatywny jest realizowany w porozumieniu i we współpracy z Lubelskim Stowarzyszaniem Homo Faber oraz Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie. 

 Oprócz biegu głównego w ramach wydarzenia odbędą się:

-biegi dziecięce i młodzieżowe Przez Metry Po Kilometry

- zawody Nordic Walking na dystansie 5 km

-zawody rolkowe na dystansie 5 km.

 

Zapisy na bieg główny oraz na wydarzenia towarzyszące wystartują już dziś (5.05) o godzinie 18:00, na stronie https://www.maraton.lublin.eu/

 

Biegniemy dla Ukrainy!

04.05.2022
CZYTAJ DALEJ

Każdego dnia działamy i pomagamy! Dzień Dawcy Szpiku w firmie Aliplast!

11 maja 2022 r. (środa) na terenie firmy Aliplast odbyła  się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Naszą akcję realizujemy wspólnie z firmą Budmar. 

 

26.04.2022
CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy dzieci Pracowników Grupy Aliplast do konkursu EKO ZABAWKA. Celem konkursu jest przygotowanie przez dzieci zabawki z plastikowych opakowań i butelek. 

21.04.2022
CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy do udziału w projekcie  "Drzewa za butelki" organizowanej przez Grupę Aliplast. Akcja organizowana z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi, kierowana jest do szkół podstawowych, średnich i przedszkoli oraz Praconików Grupy Aliplast. Jej celem jest kształtowanie dobrych wzorców wśród młodego pokolenia oraz troska o środowisko.

Akcja "Drzewa za butelki" polega na wymianie plastikowych butelek: 30 sztuk x 1,5 L na drzewko (30 sztuk plastikowych butelek = 1 drzewko).

Start akcji 22. kwietnia (Dzień Ziemi ), a finał - wręczenie drzewek - 1 czerwca, na terenie firmy Aliplast podczas spotkania z okazji Dnia Dziecka.

.

21.04.2022
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 27. marca odbył się 16. Półmaraton Warszawski. Jest to jedna z największych imrez biegowych w Polsce na tym dystansie.

30.03.2022
CZYTAJ DALEJ

Kolejna Spółka z Grupy Corialis –  Centroalum S.A. z Hiszpanii wspiera nasze działania. Tym razem przyjechało aż 11 palet ze środkami medycznymi, spożywczymi i tekstylnymi.

29.03.2022
CZYTAJ DALEJ

Konkurs recyklingowy „Domek Przyszłości” już za nami, właśnie zakończyło się wręczanie nagród najmłodszym uczestnikom. 

23.03.2022
CZYTAJ DALEJ

W piątek 18. marca dojechała do nas kolejna dostawa darów dla przyjaciół z Ukrainy – tym razem od firmy Profils Systèmes z Francji.

21.03.2022
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 13.03 odbył się charytatywny Półmaraton Zielonych Sznurowadeł organizowany przez Fundację BezMiar.

20.03.2022
CZYTAJ DALEJ

Kolejny transport z darami dla potrzebujących z Ukrainy dotarł do nas z Portugalii  od firmy Lingote Alumínios.

18.03.2022
CZYTAJ DALEJ

Chciałbyś wesprzeć jakąś organizację?  A może chciałbyś pomóc społeczności lokalnej? Zapraszamy do udziału w II edycji projektu "Działaj z Aliplast".

15.03.2022
CZYTAJ DALEJ

Dzieje się ! Ubiegła sobota była bardzo aktywna – jak zawsze niezawodni w takich sytuacjach Pracownicy Grupy Aliplast razem z rodzinami pakowali plecaczki dla ukraińskich uchodźców z produktami pierwszej potrzeby. 500 sztuk pojechało już w poniedziałek na granicę ! Dziękujemy wszystkim za pomoc !

13.03.2022
CZYTAJ DALEJ
Wiosna zmierza do nas wielkimi krokami, choć temperatury jeszcze nas nie rozpieszczają -niezmiennie z uśmiechem i energią rozpoczynamy każdy kolejny dzień pracy w Grupie Aliplast 
 
Dbanie o odporność, w okresie zimowo-wiosennym jest niezwykle istotne, dlatego w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie naszych Pracowników zakupiliśmy dla wszystkich dwumiesięczny zapas witaminy D3.
 
Witamina D3 określana jest jako “witamina słońca”, wspomaga odporność i układ immunologiczny odpowiedzialny za zwalczanie infekcji wirusowych i bakteryjnych. Mamy nadzieję, że suplementacja witaminy D3 pomoże nam wszystkim w dobrym stanie doczekać cieplejszych w pełni wiosennych dni. 
13.03.2022
CZYTAJ DALEJ
Miniony weekend był dla naszych zawodników z Aliplast Running Team bardzo wymagający.
W sobotę 05.03 odbył się ostatni bieg tegorocznego City Trial. W biegu udział wziął Darek i dzięki niemu cała drużyna Aliplast Running Team zaliczyła pełny cykl zawodów. Gratulujemy! 
 
W niedzielę 06.03. w całej Polsce odbyły się zawody pod nazwą "Bieg Tropem Wilczym". Jest to bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza ta w tym roku odbyła się po raz X., a lubelska edycja biegu tradycyjnie miała miejsce w Ogrodzie Saskim. Długość trasy to symbolicznie 1963m i można było pokonać ją na dwa sposoby:
- jedno okrążenie na dystansie 1963m – tak tę trasę pokonali Kamil, Darek oraz Marek
- trzy okrążenia każde po 1963m – tę opcję biegu wybrał Sylwek z i Mateusz
Serdecznie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników.
09.03.2022
CZYTAJ DALEJ
W minioną niedzielę, 27 lutego nasi koledzy z Aliplast Running Team wzięli udział w pierwszym oficjalnym półmaratonie ulicznym w Polsce.
Półmaraton Wiązowna, jak sami organizatorzy mówią, najstarszy bieg zimowo-wiosenny w Polsce. W zawodach reprezentowała nas: Darek, Marek, Albert, Paweł, Kamil oraz Sylwek. Bieg odbył się po trasie wytyczonej wokół miejscowości Wiązowna oraz okolicznych wioskach.
Było to nie tylko pierwszy bieg i pierwszy półmaraton, naszego zespołu ale także pierwsze zawody poza granicami województwa lubelskiego. Aliplast Running Team otwiera w ten sposób nowy rozdział
07.03.2022
CZYTAJ DALEJ
Grupa Aliplast to nie tylko lider  europejskiego rynku aluminiowej stolarki okienno-drzwiowej. To przede wszystkim ludzie, dzięki którym możemy osiągać coraz ambitniej wyznaczane cele. 
 
To właśnie pracownicy są naszą największą wartością. To na nich nam najbardziej zależy. Odzwierciedleniem tego stanu rzeczy jest zaufanie i wysoki poziom zadowolenia z pracy. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest Pan Ryszard Gomułka, który pracował z nami i pomagał nam się rozwijać przez ostatnie 16 lat, a teraz odchodzi na zasłużoną emeryturę!
 
Panie Ryszardzie, przejście na emeryturę to najlepszy czas na spełnianie tych „niespełnionych” marzeń i tego z całego serca Panu życzymy. Dziękujemy za 16 lat pracy w Aliplast ! Życzymy pełni sił i zdrowia do realizacji marzeń, pogody ducha oraz samych pozytywnych i radosnych chwil w tych trudnych czasach.
07.03.2022
CZYTAJ DALEJ
Od kilku dni wszyscy żyjemy w trudnej rzeczywistości, z poczuciem nieodwracalnych zmian, które właśnie dotknęły świat. Nie chcemy i nie możemy pozostać obojętni na potrzebujących.
 
Zarząd Grupy Aliplast podjął działania zmierzające do przekazaniu wsparcia finansowego na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wspieramy też inicjatywy naszych Pracowników, których celem jest pomoc obywatelom Ukrainy.
 
Jednoczymy się w tym trudnym czasie ze wszystkimi obywatelami Ukrainy: naszymi pracownikami i ich rodzinami, z pracownikami naszych Klientów i dostawców.
Bądźmy solidarni z Ukrainą i jej obywatelami!
03.03.2022
CZYTAJ DALEJ

 Wczoraj obchodziliśmy tłusty czwartek - dzień, w którym wielu z nas porzuca wszelkie diety.

Pracownicy Grupy Aliplast odwiedzili w tym dniu Dom Dziecka Pogodny Dom w Lublinie, by razem z dziećmi świętować dzień wszystkich łasuchów i miłośników słodkości!
Mamy nadzieję, że pączki smakowały, a nadmiarowe kalorie zostaną spalone podczas wspólnych zabaw!

 

 

 

 
24.02.2022
CZYTAJ DALEJ
W piątek 18.02.2022 nasza firma wsparła finansowo wyjście do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie grupy dzieci ze Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo z ulicy Doświadczalnej 46 w Lublinie. 
Po uśmiechach, które malowały się na twarzach najmłodszych wnioskujemy, że wszystkim bardzo podobał się spektakl. 
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy tym drobnym gestem pomóc dzieciom ze stowarzyszenia. 
21.02.2022
CZYTAJ DALEJ

Zakończyliśmy akcję Wspieramy Zwierzęta, w ramach której organizowaliśmy zbiórkę suchej i mokrej karmy dla zwierząt z lubelskiego schroniska. Razem przekazane dary, zebrane do puszki pieniądze i środki przekazane przez Zarząd Grupy Aliplast pozwoliły nam zakupić i przekazać do schroniska 150 kg suchej i mokrej karmy
Cieszymy się, że dla Pracowników naszej firmy pomaganie jest ważne, popieramy gorąco te idee.
Grupa Aliplast zainwestowała w 2021 - 100 mln w rozwój firmy, lecz inwestowanie naszego czasu w pomaganie jest znacznie cenniejsze – pomagamy i będziemy pomagać!

06.02.2022
CZYTAJ DALEJ
W niedzielę 30.01 nasza drużyna Aliplast Running Team wzięła udział w 1. Świdnickim Biegu WOŚP.
Wyznaczona przez organizatorów trasa 10km biegu w normalnym warunkach byłaby bardzo łatwa i przyjemna, jednak wczorajsze warunki dały się we znaki wszystkim Uczestnikom. Na szczęście takie zamiecie nie przeraziły naszego zespołu, który poradził sobie z nimi doskonale. Każdy z Uczestników pokonał trasę z uśmiechem, mając świadomość, że środki z biegu przeznaczone są na pomoc dla dzieci. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom. 
30.01.2022
CZYTAJ DALEJ
W sobotę 15 stycznia nasi Koledzy z Aliplast Running Team: Marek i Paweł wzięli udział w zawodach przełajowych “Zimowa poniewierka”.
Bieg odbył się na terenie malowniczego Brzózańskego Obszaru Chronionego Krajobrazu położonego w północnej części województwa podkarpackiego. To jedyne takie wydarzenie, w którym grupy biegowe z całego kraju stanęły do rywalizacji na dystansach: ultra, maratonu, półmaratonu, dziesięciu km oraz nordic walking 10 km.
Nasi Pracownicy wzięli udział w dystansie półmaratonu i ukończyli zawody z satysfakcją i uśmiechem na twarzach. Serdecznie gratulujemy!
17.01.2022
CZYTAJ DALEJ

Bezpieczeństwo w pracy jest dla nas niezmiernie istotne. Chcemy aby nasi Pracownicy czuli się komfortowo w każdych warunkach i to właśnie przez wzgląd na ich bezpieczeństwo dokonaliśmy zakupu w ramach funduszu prewencyjnego PZU:

- defibrylatora AED -  jeden z najbardziej zaawansowanych defibrylatorów  i jednocześnie łatwy w obsłudze, bezpieczny i niezawodny. Oczywiście mamy nadzieję nigdy go nie użyć, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy przygotowani.

- apteczki CEDEROTH - jeden z najlepiej wyposażonych modeli apteczek na rynku. 

17.01.2022
CZYTAJ DALEJ
Z przyjemnością przedstawiamy wyniki zakończonego Konkursu Winter Run.
Pracownicy Grupy Aliplast podjęli konkursowe wyzwanie i biegali od 06.12.2021 do 06.01.2022. Mimo często niesprzyjających warunków pogodowych, kontuzji, wieczornych ciemności – 14 naszych Pracowników dzielnie walczyło przez 32 dni . Łącznie pokonali 2047km. co odpowiada trasie Lublin - Ateny
Pierwsze miejsce z wynikiem 425,49 km zajął nasz kolega Tomek, który zrezygnował z nagrody rzeczowej i całość kwoty przekazał dla dzieci z domu dziecka!!!
Najdłuższy dzienny dystans - 46,25 km przebyto w dniu 02.01.2022
Łącznie uczestnicy konkursu spalili (wartość orientacyjna) 163 784 kcal co odpowiada około 23,4 kg
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu.
12.01.2022
CZYTAJ DALEJ
W sobotę 08.01. odbyła się pierwsza w tym roku runda zawodów z cyklu City Trail. Nad Zalewem Zembrzyckim z uśmiechem na twarzy, nasz zespół Aliplast Running Team rozpoczął biegowy rok 2022. Rok pełen sportowych wyzwań, planów i marzeń, które będziemy starać się realizować. 
 
09.01.2022
CZYTAJ DALEJ

Serdecznie gratulujemy Tomaszowi Bieniasowi, Mateuszowi Kołodziejowi oraz Jackowi Gawrońskiemu! To ich specjały, które zaprezentowali nam podczas Świątecznego Kiermaszu Ciast zostały wybrane przez głosujących za najlepsze!

26.12.2021
CZYTAJ DALEJ
Konkurs rysunkowy dla dzieci Moja Wymarzona Choinka dobiegł końca! Dziękujemy wszystkim pociechom naszych Pracowników za nadesłane prace. Jest z czego wybierać, o czym możecie się przekonać na poniższej prezentacji. 
Gratulujemy wszystkim dzieciom niezwykłego talentu!
21.12.2021
CZYTAJ DALEJ
Choć aura na zewnątrz nie wskazuje na zbliżające się Boże Narodzenie, to w Aliplast zrobiło się bardzo świątecznie. W stołówkach i pokojach socjalnych pojawiły się pachnące świerki i ręcznie wykonane świąteczne pierniczki, a w sali konferencyjnej w ramach Kiermaszu Ciast Pracownicy Grupy Aliplast prezentowali swoje popisowe wypieki i częstowali słodkościami. Wszędzie unosił się zapach korzennych przypraw i klimat zbliżających się Świąt. Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepsze ciasto.
19.12.2021
CZYTAJ DALEJ
W sobotę 11.12.2021 odbył się drugi bieg tego sezonu City Trail, w którym wystartował nasz Aliplast Running Team. Trasa biegu przed startem była zagadką dla wszystkich uczestników i w rzeczywistości okazała się bardzo trudna. Fragmentami bardzo śliska i niebezpieczna, co więcej niektóre odcinki wymagały od biegaczy dużo wysiłku zwłaszcza w trakcie walki z błotem. Oczywiście cały skład Aliplast Running Team dobiegł do mety, obyło się bez kontuzji. 
Podziwiamy i serdecznie gratulujemy! 
Był to ostatni oficjalny bieg w tym roku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania, które przyniesie przyszły rok. 
14.12.2021
CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy dzieci Pracowników Grupy Aliplast, w wieku 5-14 lat, do udziału w konkursie plastycznym.

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką i powinny dotyczyć tematu „Moja wymarzona choinka”

Zgłoszenia prac do dnia 17 grudnia 2021 roku.

Więcej informacji w regulaminie.

09.12.2021
CZYTAJ DALEJ

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, w Aliplast cieszymy się, gdy możemy sprawić by święta dzieci z domów dziecka były choć trochę piękniejsze. Pracownicy Grupy Aliplast z okazji Mikołajek zaangażowali się w tworzenie paczek świątecznych dla podopiecznych dwóch lubelskich domów dziecka. 

07.12.2021
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę odbył się VIII Charytatywny Bieg Mikołajkowy w Świdniku. Celem biegu była zbiórka pieniędzy na leczenie 6-etniej Lenki zmagającej się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

05.12.2021
CZYTAJ DALEJ

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego  Pracowników Grupy Aliplast „Ekologia w obiektywie”. Pan Prezes Jan Kidaj, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa wręczył nagrody i pogratulował laureatom, których zdjęcia najtrafniej promowały idee ochrony środowiska i postawy proekologiczne.

05.12.2021
CZYTAJ DALEJ

W Aliplast staramy się wykorzystać każdą okazję do pomocy, zwłaszcza najmłodszym i najbardziej potrzebującym. Od kilku miesięcy na terenie naszej Firmy zbieramy nakrętki w ramach Zakręconej Akcji - dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

27.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W ubiegłą niedzielę, 21 października członkowie Aliplast Fishing Team po raz kolejny w tym miesiącu odwiedzili łowisko Jeżów.

23.11.2021
CZYTAJ DALEJ

Chociaż pogoda przestała nas ostatnio rozpieszczać, a słońce zagląda do nas rzadziej i na krócej -niezmiennie z uśmiechem i energią rozpoczynamy kolejny tydzień pracy w Grupie Aliplast.

21.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W naszej Firmie wiemy jak ważne jest dbanie o odporność, szczególnie w okresie jesienno- zimowym. W trosce o zdrowie naszych Pracowników i w podziękowaniu za ich zaangażowanie zorganizowaliśmy Owocową Środę.

16.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W czwartek, 11 listopada, nasza drużyna Aliplast Running Team wzięła udział w V Biegu Niepodległości, którego trasa biegła ulicami Chełma.

11.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W minioną sobotę grupa Aliplast Running Team zainaugurowała cykl zawodów City Trail 2021/2022. Jest to inicjatywa mająca na celu zachęcić biegaczy do utrzymywania aktywności fizycznej także w sezonie jesienno-zimowym. Cykl City Trail 2021/2022 składa się z biegów na dystansie 5 km, których trasa jest stała.

08.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W ubiegłą niedzielę, 7 października Aliplast Fishing Team w składzie Paweł, Jacek i Mateusz odwiedzili łowisko Jeżów z wędkami spinningowymi. 

08.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W miniony weekend, Pracownicy Grupy Aliplast - fascynaci górskiej przyrody  w składzie: Joanna, Dorota, Justyna, Sławek, Darek, Łukasz, Tomek i Piotr odwiedzili najpiękniejsze miejsca Bieszczad. Pokonując w iście zimowej temperaturze, bajecznie kolorowe szlaki postanowili zwrócić nam uwagę, na problem zaśmiecania gór.

01.11.2021
CZYTAJ DALEJ

W minioną niedzielę odbył się V Półmaraton Lubelski, trasa biegła wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego i częściowo prowadziła przez las. 

25.10.2021
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 24.10 na łowisku „Eko Torf Ludwinek” odbyło się spotkanie sympatyków wędkowania „Wędkarska Niedziela”. Było to kończące tegoroczny sezon wędkarski spotkanie zorganizowane przez Aliplast Fishing Team i wzięli w nim udział licznie Pracownicy Grupy Aliplast wraz z rodzinami. 

24.10.2021
CZYTAJ DALEJ
Trwa Różowy Październik -miesiąc świadomości raka piersi, a  15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. W związku z tym przypominamy wszystkim Kobietom - badajcie się, bo w leczeniu nowotworów piersi niezwykle ważna jest profilaktyka. 
 
14.10.2021
CZYTAJ DALEJ
Miło nam poinformować, iż nasza Firma została partnerem najlepszej męskiej drużyny siatkarzy w woj. lubelskim – Klubu LUK Lublin.
13.10.2021
CZYTAJ DALEJ

10. października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. To świetna okazja by posadzić drzewo i dopisać je do licznika zielonych płuc Planety. Drzewa to nasza przyszłość i żywe pomniki świadczące o ludziach, którzy je posadzili - dlatego pracownicy Grupy Aliplast podczas wspólnej akcji zasadzili około 100 nowych drzew na terenie naszego zakładu pracy. 

Jedno drzewo pochłania rocznie 6–7 kg CO2, więc zmniejszy ilość CO2 w atmosferze o 700 kg rocznie !

 

10.10.2021
CZYTAJ DALEJ

Ekologia jest jednym z najważniejszych aspektów naszej działalności. Staramy się wspomóc naszą planetę  jak tylko możemy, dlatego inwestujemy w zieloną energię – właśnie zakupiliśmy panele fotowoltaiczne o mocy 50 kWp, które  montujemy na dachu hali produkcyjnej.

Pozyskiwanie energii ze słońca  oznacza niższą emisję dwutlenku węgla i co ważne słońce jest wyjątkowym źródłem energii, bez względu na liczbę instalacji PV wcale go nie ubywa. Średni wskaźnik emisji udostępnionyprzez Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami wynosi -  758 kg CO2/MWh, czyli produkując 1000 kWh energii ze słońca oszczędzamy 758 kg emisji CO2. Instalacja Aliplast 50 kW wytworzy 47,74 MWh/rok więc zaoszczędzimy planecie 35 626 kg CO2.

Ta instalacja to dopiero początek wielkiego projektu, który został wpisany w naszą Strategię Zrównoważonego Rozwoju 2021-2025. Kolejne projekty przed nami !

 

06.10.2021
CZYTAJ DALEJ

Zapraszamy naszych Pracowników do udziału w Konkursie Fotograficznym „Ekologia w obiektywie”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia o tematyce promującej ideę ochrony środowiska i postawy proekologiczne.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w formie kalendarza Pracowników Grupy Aliplast na rok 2022, a dla Autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody.

 

06.10.2021
CZYTAJ DALEJ

26. września, uczestnictwem w VI półmaratonie 24 Pułku Ułanów drużyna Aliplast Running Team zakończyła wrześniowe bieganie. Dystans 21 km. Grupę Aliplast reprezentowali Darek, Sylwek i Paweł. Panowie malowniczą trasę w okolicy zalewu Kraśnickiego pokonali w dobrym czasie. I był to ostatni bieg, który zamkną bardzo intensywny wrzesień.

W drugim biegu tego dnia – Jesienna Dycha /dystans 10 km/ pobiegł nasz debiutant Marek, kończąc bieg z bardzo dobrym wynikiem. Witamy na pokładzie Aliplast Running Team i życzymy dalszych sukcesów.

29.09.2021
CZYTAJ DALEJ
Początek jesieni to idealny czas na górskie wędrówki, zwłaszcza jeżeli pogoda dopisuje. Piękny kolorowy krajobraz i mały ruch na trasie – to tylko kilka powodów, dlaczego właśnie teraz warto ruszać w góry. 
Ekipa Górska Aliplast w składzie Piotr, Łukasz, Kazimierz, Darek w miniony weekend zdobyła Kasprowy Wierch – 1987 m n.p.m, a następnie na Świnicę 2301 m n.p.m.  jeden z trudniejszych szczytów w Tatrach. 
Jako firma wspieramy wszelkie inicjatywy naszych Pracowników, bo dobrze wiemy, że zachowanie harmonii między sportem a pracą jest bardzo ważne - wpływa ona nie tylko na efektywność pracy, ale również na samopoczucie naszych Pracowników. Dlatego działając zgodnie z ideą work- life- balance wspieramy naszych pracowników w realizowaniu ich sportowych hobby.
Górska ekipa Grupy Aliplast zaprasza do wspólnego wędrowania, poznawania pięknych polskich gór.
 
28.09.2021
CZYTAJ DALEJ

W dniach 25 i 26 września drużyna Aliplast Football Team brała udział w turnieju piłkarskim ZAKOPANE TATRY CUP.

Konkurencja była bardzo wyrównana, 20 zespołów podzielonych na 5 grup.

Nasza drużyna w składzie: Damian Miazga, Włodzimierz Wrzosek, Emil Zieliński, Kacper Wójtowicz, Kacper Winiarczyk, Rafał Kiełbasa, Adam Mazurek, Mariusz Adynowski, Piotr Zieńkowski, Wojciech Zbytnik, wyszła z grupy z 2 miejsca.

W niedzielę rozegrali 2 mecze i ostatecznie w turnieju zajęli 5 miejsce.

Technicznie drużyna była dobrze przygotowana, zabrakło trochę szczęścia i koncentracji w końcówkach spotkań.

Nasza drużyna ma duży potencjał i patrzymy w przyszłość z optymizmem Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz zaspokojenia głodu zwycięstwa!

28.09.2021
CZYTAJ DALEJ

W ubiegłą niedzielę, 19 września Aliplast Fishing Team ,w składzie Paweł i Michał, wziął udział w zawodach o 1. puchar Łowiska Jeżów. Pomimo fatalnej pogody oraz braku współpracy ze strony ryb, Pawłowi udało się wywalczyć bardzo dobre 2 miejsce z wynikiem 22.675 kg.

Łącznie wszystkim zawodnikom udało się złowić 107 kilogramów ryb .

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy powodzenia w przygotowaniach do kolejnych zawodów.

 

22.09.2021
CZYTAJ DALEJ

Każde drzewo  ma znaczenie dla środowiska, nawet to najmniejsze - nie trzeba o tym przypominać pracownikom Grupy Aliplast, którzy bez względu na pogodę i niepogodę sadzą wokół Firmy nowe drzewa. 

Plan to 40 dębów.

Sadzimy, bo przecież drzewa, szczególnie te liściaste, działają jak naturalne filtry – usuwają cząstki stałe i dwutlenek węgla (CO2) z atmosfery i wraz z nimi absorbują pyły zawieszone PM10. Jedno drzewo pochłania rocznie 6–7 kg CO2, więc efekt dzisiejszej pracy zmniejszy ilość CO2 w atmosferze o 240 kg rocznie.

Obiecujemy, że zasadzimy jeszcze wiele drzew - bo taka aktywność wyjątkowo nam się pobada i jest wpisana w strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Aliplast przyjętą na lata 2021-2025.

 

22.09.2021
CZYTAJ DALEJ

Bezpieczeństwo przede wszystkim! To kluczowy element każdej pracy. Pamiętamy o tym i my, dlatego cyklicznie organizujemy szkolenia dla naszych pracowników.

Próbne ewakuacje, kwestie związane z wykonywaniem prac w zakładach przemysłowych, podstawowe aspekty ochrony przeciwpożarowej, ale także udzielanie pierwszej pomocy. To Tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas szkoleń. A wszystko w trosce o załogę Aliplast.

19.09.2021
CZYTAJ DALEJ
W ostatnią sobotę w Lubartowie odbył się 8 Półmaraton BEZ GRANIC. Tym razem najważniejsza nie była rywalizacja, ale osiągnięcie szczytnego celu – opłatą za udział w biegu była cegiełka przeznaczona na leczenie i rehabilitację 5-letniego Tymka Mareczko.
 
15.09.2021
CZYTAJ DALEJ
W miniony weekend nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się kolejna edycja Koncerty Szantowego, którego byliśmy sponsorem. Atrakcje muzyczne i cudowną atmosferę zapewniły nam zespoły Pod Wiatr, Banana Boat, EKT Gdynia oraz Grzegorz Janczak Szanty.
 
13.09.2021
CZYTAJ DALEJ

Nasi pracownicy w ramach projektu „działaj z Aliplast” wspomogli siedzibę Fundacji Teatroterapii. Odnowienie drzwi, wymiana klamek to nasz drobny wkład w poprawę tak ważnego miejsca na mapie Lublina.

 

 

06.09.2021
CZYTAJ DALEJ
W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja  - największego charytatywnego biegu biznesowego, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. 
 
06.09.2021
CZYTAJ DALEJ

23 i 24 sierpnia nasi pracownicy w ramach projektu Działaj z Aliplast zrealizowali w Bibliotece Miejskiej nr. 36 w Lublinie zajęcia ekologiczne dla dzieci . Akcję realizowało Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Frekwencja zaskoczyła nas wszystkich.

06.09.2021
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę, 29 sierpnia miała miejsce czwarta edycja akcji „Motocykliści dla Hospicjum”, w ramach której ponad stu kierowców  jednośladów przekazało kilka ton darów do lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Paczki nie pochodziły jednak wyłącznie od motocyklistów. Na miejsce zbiórki, czyli pod Arenę Lublin, przyjechali także indywidualni darczyńcy oraz reprezentacje firm – w tym naszej firmy Aliplast.

Dzięki zaangażowaniu i mobilizacji udało się zebrać zarówno mnóstwo środków higienicznych, kosmetyków, czy pieluch dla dzieci, jak i kolorowanek, przyborów szkolnych oraz książek stymulujących rozwój.

Zbiórka zakończyła się pod siedzibą Hospicjum, przy ulicy Lędzian 49, gdzie motocykliści przekazali dary na ręce pracowników ośrodka.

02.09.2021
CZYTAJ DALEJ

W minioną sobotę pracownicy Grupy Aliplast bawili się w rodzinnym gronie nad Zalewem Zemborzyckim. Podczas spotkania każdy mógł spróbować żeglowania na jachtach, a animatorzy umilali czas najmłodszym.

Kilka osób złapało bakcyla żeglarstwa, a wszyscy aktywni angażowali się podczas rejsów. Oczywiście było także ognisko i konkurs rysunkowy dla najmłodszych.

W Aliplast cenimy sobie życie z zasadami work-life balance, dlatego tak zdanie,dlatego tak ważne jest dla nas samopoczucie naszych pracowników

31.08.2021
CZYTAJ DALEJ

W sobotę 24 lipca na stadionie przy al. Zygmuntowskich odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Lekkiej Atletyce do lat 18.

Maria Czerwińska – zawodniczka, którą z przyjemnością wspieramy jako sponsorzy - zdobyła srebrny medal w rzucie młotem, oraz brąz w rzucie dyskiem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy drogi pełnej zarówno wyzwań jak i sukcesów sportowych.

02.08.2021
CZYTAJ DALEJ
Dla naszej firmy bardzo ważne są relacje między pracownikami oraz wewnętrzna integracja. 
Przykładem takich spotkań są wędkarskie zawody o puchar Prezesa Aliplast, które odbywają się od dwóch lat.
W miniony weekend, 10 lipca, zawody odbyły się na Łowisku Jeżów. Wystartowało w nich 20 wędkarzy i złowiono łącznie 25 szt. karpi i jesiotrów. 
Biorąc pod uwagę wszechobecny upał, możemy uznać to za znakomity wynik.
Dziękujemy i gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom!
Do zobaczenia na kolejnym wspólnym spotkaniu. 
14.07.2021
CZYTAJ DALEJ

Działająca w branży systemów aluminiowych Grupa Aliplast opracowała i wdrożyła Strategię Społecznej Odpowiedzialności na lata 2021 - 2025, która z jednej strony jest podsumowaniem prowadzonych do tej pory w tym zakresie działań, z drugiej precyzyjnym określeniem kierunku, w jakim Grupa będzie podążać w kolejnych latach. Fundamentem strategii i jej najważniejszymi celami jest kierowanie się w działalności zasadami etyki, społecznej odpowiedzialności oraz zrównoważonego rozwoju.

 

28.06.2021
CZYTAJ DALEJ

W Grupie Aliplast działanie z duchem społecznej odpowiedzialności biznesu to podstawa. Wspieramy wiele lokalnych inicjatyw, zwłaszcza tych bliskim naszemu sercu. A jak wiadomo nie ma nic bliższego sercu i bardziej potrzebnego niż krew. Warto o tym pamiętać zwłaszcza dzisiaj, w światowy dzień krwiodawstwa.

Właśnie dlatego w dniu wczorajszym nasza firma wsparła akcję krwiodawstwa zorganizowaną przez KGW Wóleckie Babaczki w Wólce pod Lublinem.

Mimo złej pogody  frekwencja dopisała a całą akcję można uznać za olbrzymi sukces.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom już nie możemy doczekać się kolejnych tego typu inicjatyw. Razem możemy więcej.

 

13.06.2021
CZYTAJ DALEJ

W sobotę 5. czerwca nasz zespół biegaczy Aliplast Running Team wziął udział w ósmej edycji PKO Półmaraton Solidarności – bieg upamiętniający strajki, które miały miejsce w Świdniku i Lublinie. Dodatkowym celem maratonu było wsparcie Nineczka Kropeczka walczy z SMA.

Był to pierwszy tak duży bieg od wybuchu pandemii. Do startu przystąpiliśmy w 7 osobowym składzie. Każdy z naszych zawodników dobiegł do mety. Rekordy życiowe zostały pobite .

„Generalnie jak na pierwszy zawody w tym roku, jesteśmy zadowoleni i mamy motywację do dalszych treningów, aby jeszcze bardziej poprawić nasze wynik. Chodź to nie one są najważniejsze, ważne jest zadowolenie z tego co się zrobiło.” - powiedział jeden z uczestników zapytany o wrażenia z biegu.

Półmaraton rozpoczął się w Świdniku przy ulicy Strażackiej, w pobliżu historycznej bramy zakładu WSK PZL ŚWIDNIK , a linię mety wyznaczono na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i życzymy coraz lepszych wyników .

09.06.2021
CZYTAJ DALEJ

W dniu wczorajszym, z okazji Dnia Dziecka część naszych pracowników udała się do domu dziecka Pogodny Dom aby przekazać drobne upominki i słodycze dla najmłodszych. Widok ucieszonych maluchów był dla nas bezcenny i naładował nas pozytywną energią na długi czas. Nawet małe rzeczy i drobne gesty potrafią zrobić różnice – nie zapominajmy o tym.

01.06.2021
CZYTAJ DALEJ

W maju br. Grupa Aliplast nawiązała współpracę z Pogodny Dom w Lublinie. Społeczność lokalna jest bardzo istotna w strategii odpowiedzialnego biznesu dla  naszej firmy, a tym samym wszystkie działania w jej obszarze mają dla pracowników duże znaczenie i możliwość osobistego zaangażowania.

24.05.2021
CZYTAJ DALEJ

Pragniemy poinformować, że w ramach polityki społecznej realizowanej zgodnie z strategią odpowiedzialności społecznej Grupy Aliplast rozpoczynamy współpracę z Pogodny Dom Lublin.

Jesteśmy przekonani, że ta współpraca zapewnia doskonałe możliwości rozwoju dla podopiecznych domu dziecka. Wierzymy, że wspólnie podjęte działania sprzyjają także wymianie dobrych praktyk oraz mają pozytywny wpływ na oba środowiska i lokalne społeczeństwo.

Mamy nadzieje, że będziemy świadkami wielu nowych inicjatyw i pomysłów, które skupiać będą zarówno dzieci, młodzież jak opiekunów i pracowników Grupy Aliplast. Wierzymy, że taka współpraca może przynieść naszym społecznościom wiele korzyści.

 

12.05.2021
CZYTAJ DALEJ

W sobotę, 8. maja na terenie Świdnickiego Aeroklubu został zorganizowany rodzinny piknik dla pracowników i rodzin Grupy Aliplast.

Podczas spotkania Goście mogli zobaczyć samolot, który na co dzień służy do zrzucania skoczków spadochronowych czyli słynny Antonov AN2.

Dodatkową atrakcją dla przybyłych uczestników był AirShow PZL -104 „Wilga” i zwiedzanie fantastycznych statków powietrznych.

Dla najmłodszych gości zorganizowany został konkurs plastyczny z nagrodami. Wśród uczestników pikniku byli również wychowankowie Pogodnego Domu Dziecka w Lublinie. Z tą placówką Grupa Aliplast szykuje już wspólne, ciekawe projekty.

Aliplast w swojej strategii odpowiedzialnego biznesu za kluczowe stawia wsparcie i rozwój społeczności lokalnej.

 

11.05.2021
CZYTAJ DALEJ

Chciałbyś wesprzeć jakąś organizację? A może chciałbyś pomóc społeczności lokalnej? Zapraszamy do udziału w projekcie "Działaj z Aliplast"!

 

11.04.2021
CZYTAJ DALEJ

W związku z trwającą pandemią, Spółka Aliplast przekazała darowiznę w wysokości 15000 zł Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Bożego w Lublinie. 

14.03.2021
CZYTAJ DALEJ

Aliplast utrzymuje zgodność z ISO 26000, będącego zbiorem wytycznych dla firm i organizacji na temat społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

09.03.2021
CZYTAJ DALEJ

W wielu punktach terenie naszych firm, przede wszystkim w strefach socjalnych pojawiły się szare pojemniki oznaczone jako „Zakrętkożerca”, do których można wrzucać plastikowe zakrętki.

 

07.03.2021
CZYTAJ DALEJ

Z okazji Światowego Dnia Wody, który ma miejsce 22 marca zapraszamy dzieci pracowników w wieku 5-12 lat do udziału w konkursie plastycznym. Celem obchodzenia Dnia Wody jest stałe uświadamianie i przypominanie jak ważna dla życia na ziemi jest słodka woda.

Prace plastyczne dzieci mogą być wykonane techniką dowolną i powinny nawiązywać do tematu „Czym jest dla mnie czysta woda?”.

02.03.2021
CZYTAJ DALEJ

Koncepcja Cradle to Cradle (C2C) opiera się na konsekwentnym myśleniu o efektywnym wykorzystaniu zasobów i zrównoważonym rozwoju. Wszystkie materiały postrzega się jako surowce, które w całości powinny wrócić do biologicznego lub technicznego obiegu. Głównym materiałem naszych produktów jest aluminium, które można w nieskończoność poddawać recyklingowi.

21.02.2021
CZYTAJ DALEJ

Firmy Aliplast Sp. z o.o. i Aliplast Extrusion Sp. z o.o. podpisały umowę z PGE na rok 2021 i 2022 - 50% energii dostarczanej do Spółek będzie pochodzić z energii odnawialnej potwierdzone certyfikatem pochodzenia.

 

07.02.2021
CZYTAJ DALEJ

W ramach strategii „Energia z Aliplastem” na lata 2021-2025 firma zamierza zainwestować w infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych. 

31.01.2021
CZYTAJ DALEJ
WCZYTAJ WIĘCEJ

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.