/img/slider/11/thumbnail.webp?v=e42552fdda1a861b1c7bb7ff237ff353
Działamy odpowiedzialnie

Aliplast Running Team - bieg Olejarka Dycha & II Mistrzostwa Polski Olejarzy

14 maja nasza drużyna ALIPLAST Running Team, wzięła udział w biegu Olejarka Dycha & II Mistrzostwa Polski Olejarzy, na dystansie 10 km w Nieliszu.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju po raz drugi zorganizował wydarzenie sportowe w Nieliszu, nad Zalewem Nielisz pod nazwą Olejarska Dycha. W poprzedniej edycji bieg cieszył się dużą frekwencją – wystartowało 261 osób, przekraczając szacowaną liczbę uczestników: 250 osób. Trasa wydarzenia poprowadzona była przez kwitnące pola rzepaku. Cele imprezy to promocja biegania w branży olejarskiej oraz komunikacja korzyści płynących z włączenia oleju rzepakowego do diety sportowca-amatora.Wydarzenie finansowane jest z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje  imprezy. Trasa wyznaczona była polnymi i leśnymi ścieżkami. Zawodnicy mieli za zadanie dobiec do mety w czasie nie większym niż 90 minut.

Gratulujemy naszym kolegom: Sylwestrowi, Krzyśkowi i Darkowi! 

Zapraszamy na pozostałe serwisy
Aliplast Extrusion, Corialis