/img/slider/1/thumbnail.webp?v=8d0a33ffe3c8ea4c2f9bfe6df953ab1d
Architektoniczne systemy
aluminiowe dla budownictwa
więcej
/img/slider/6/thumbnail.webp?v=1af587812bd8e6a5c93bc31a6ca73b77
Architektoniczne systemy
aluminiowe dla budownictwa
więcej

Ekipa Górska Grupy Aliplast - wyprawa w Bieszczady i sprzątanie górskich szlaków

 

W miniony weekend, Pracownicy Grupy Aliplast - fascynaci górskiej przyrody w składzie: Joanna, Dorota, Justyna, Sławek, Darek, Łukasz, Tomek i Piotr odwiedzili najpiękniejsze miejsca Bieszczad.

Pokonując w iście zimowej temperaturze, bajecznie kolorowe szlaki postanowili zwrócić nam uwagę, na problem zaśmiecania gór. Naszej Ekipie Górskiej udało się zebrać z bieszczadzkiego szlaku sporą ilość śmieci, które zostały zniesione z gór, posegregowane i umieszczone tam, gdzie ich miejsce. Jest to wspólną lekcją poszanowania środowiska, ponieważ nie chodzi w niej tylko o to, by posprzątać, ale o to, by nie śmiecić i promować ograniczanie wytwarzania odpadów. Smutne jest, że wychodząc w góry bardzo często napotykamy porzucone plastikowe butelki (PET), woreczki i reklamówki foliowe, oraz jednorazowe kubeczki. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej. Natura wita nas swoim pięknem więc pamiętajmy - w takich miejscach wszyscy korzystamy z gościnności przyrody, a taką gościnę należy szanować. Przypominamy - to co ze sobą przyniosłeś w góry, zabierz z powrotem!

Grupa przebyła długi i wyczerpujący szlak: Wołosate, Przełęcz Bukowska 1127 m n.p.m., Halicz 1333 m n.p.m., Przełęcz Goprowska 1161 m n.p.m., Tarnica 1346 m n.p.m., Szeroki Wierch 1262 m n.p.m., Dolina Terebowca 675 m n.p.m., Ustrzyki Górne.

Zapraszamy na pozostałe serwisy
Aliplast Extrusion, Corialis